Yozgat'ta miting gibi aday adaylığı başvurusu

Yozgat'ta miting gibi aday adaylığı başvurusu

Ak Parti Yozgat İl Başkan yardımcılarından Nurullah Nurdoğan, milletvekilliği aday adaylık başvurusunu miting havasında gerçekleştirdi.

A+A-

Ak Parti Yozgat İl Başkan yardımcılarından Nurullah Nurdoğan, milletvekilliği aday adaylık başvurusunu miting havasında gerçekleştirdi.

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Nurullah Nurdoğan, ne kadar potansiyelli bir aday olduğunu bir kez daha gösterdi. Yıllardır siyasi kabiliyetlerini ve becerilerini daha üst noktalara taşımak istese de bunda başarılı olamayan ancak tabandaki kabul edilirliği hayli yüksek olan Nurullah Nurdoğan, milletvekilliği aday aday başvurusunu miting havasında gerçekleştirdi.

Yoğun bir kalabalıkla AK Partiye gelerek adaylık dilekçesini İl Başkanı Yusuf Başer’e teslim eden Nurdoğan’ı partililer mutlak suretle listede görmek istediklerini yüksek sesle dile getirdiler.

Yozgat’ta her kesim tarafından oldukça sevilen ve partili partisiz herkes tarafından kabul gören isimler arasında bulunan Nurullah Nurdoğan, milletvekilliği aday başvurusunu miting havasında gerçekleştirdi.

Partililerin oldukça büyük destek verdiği Nurdoğan, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Başer’in konuşmasının ardından şu görüşlere yer verdi:  “Öncelikle ülkemizde meydana gelen deprem ve sel felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar geride kalanlara sabırlar diliyorum. Rabbim bir daha ülkemize böyle felaketler ve acılar yaşatmasın. Türkiye Yüzyılı’nın en önemli seçiminde Bismillah diyerek AK Parti’den aday adaylığı başvurusunu yapmış bulunuyorum. Rabbim Yozgat’ımıza ve Milletimize layık hizmetler yapmayı, ümmetin ve milletin birleştirici gücü Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın yükünü bir nebzede olsa hafifletmeyi bizlere nasip eylesin. Bu vesile ile aday adayı olan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Çıktığımız bu kutlu yolda tek gayemiz, milletimize ve memleketimize hizmettir. Dilimizin döndüğü, gücümüzün yettiğince sizlerin sesi olmaktır. 22 yıl önce milletimizin bağrından filizlenmiş, milletimizle büyümüş, milletimizin, ülkemizin yarınları için kök salmış AK Parti’nin bir ferdi olmaktan, millete hizmet çatısı altında bulunmaktan büyük onur duyuyorum.

Ülkemiz, AK Parti iktidarıyla 21 yıldır sağlıktan ulaşıma, savunma sanayinden, teknolojik gelişimlere kadar bir çok kıymetli kazanımlar elde etmiştir. Ayrıca temel hak ve özgürlükler anlamında kadın hakları ve kadınlara tanınan pozitif ayrımcılıkla ön plana çıkarmanın gayreti içerisinde olduk. Hayatın her alanında kadınlara hak ettikleri yere getirmek için elimizden gelen bütün çabayı gösterdik. Bununla birlikte Ülkemiz, Dış Politikada da Bölgesel güç haline gelmiş, sözünü dinleten lider ülke olmuştur. Türkiye 21 yılda vesayetten darbeye, terörden uluslararası baskıya, sırtındaki kamburlardan sıyrılmış ve bölgenin öncüsü bir ülke haline gelmiştir. Ülkemizin şahlanışının devamı ve ilerlemesi için bu seçim; uluslar arası arenada kararlı ve dik duruşuyla dış politikada etkin güç kazanan ve sınırlarımızdaki terör olaylarına karşı ortaya konulan iradede Türkiye’nin daha güçlü ve kararlı adımlarla tarih yazacağı bir döneme giriyor olması açısından da son derece önemli bir süreçtir.

Tabiri caizse bu seçim kader seçimidir. Cumhuriyet tarihinin kırılma noktasıdır. Ya eskiye döneceğiz, Ya da Ülkemiz küresel güç olma yolunda ilerleyecektir. Bildiğiniz gibi batı medyasında yapılan analiz ve yorumlarda 2023’de Türkiye seçimlerinin tüm Dünyayı etkileyeceği Batı medyası tarafındanda dillendirilmektedir. 14 Mayıs seçimleri Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonuyla ülkemiz için yepyeni atılımların hayata geçeceği bir dönem olacaktır İnşallah. Bu aziz millet, feraseti ile Ülkemizin geleceği ve gençlerimizin yarınlarını, daha yolun başında şahsi hesaplarla yapboza dönen zihniyetlere teslim etmeyecektir. Milletimiz aydınlık ve güçlü yarınları için tek yumruk olarak bir kez daha kendi iradesine sahip çıkacak, geleceğini emin ellere teslim edecektir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde millete hizmet yolculuğumuzda tek gayemiz ülkemiz ve şehrimizin yarınları için var gücümüzle çalışmak olacaktır. Ak Parti iktidarımızda Yozgat'ımıza tarihin en büyük yatırımları yapılmıştır. Bu yatırımların devamı ve istikrarın sürmesi için Cumhur ittifakıyla birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Sözlerimi sonlandırırken bizleri yalnız bırakmayıp buraya kadar bizzat gelen, gelemeyip gönlü ve duaları hep bizimle olan tüm hemşerilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet diyoruz. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız diyor, selam, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum. Sağolun, varolun Allah’a emanet olun."

Yozgat Sonsöz

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler