Yozgat'ta meslek liseleri üretiyor

Yozgat'ta meslek liseleri üretiyor

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, meslek liselerinin işletmelerin eleman ihtiyacını karşıladığını söyledi.

A+A-

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek, okuldaki bölümlerde incelemelerde bulundu.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, meslek liselerinin işletmelerin eleman ihtiyacını karşıladığını söyledi.

Öğretmenlerimizle bir araya gelen İl Müdürü Yazıcı, her öğrencimizin varlığıyla değerli olduğunu belirterek, Ülkemiz açısından üretimin önemini vurgulayıp ''Üretimde akla ilk olarak hammadde ve bu hammaddeleri işleyip ürüne dönüştürecek iş gücü, yani kalifiye eleman ihtiyacı gelmektedir. Meslek Liselerimiz sektörün ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirilmesinde lokomotif görevi görmekle birlikte salgın sürecinde üretime sağladıkları katkılarla önemi her geçen gün artmaktadır'' dedi.

26171717-c8369d57-b6d5-4d64-ac22-5147c9333b5e.jpg

Öğrencileri sınıflarında ziyaret ederek, öncelikle her bir öğrencinin meslek lisesini seçtiklerinden dolayı en az bir meslek sahibi olarak gördüğünü ve mesleklerini en iyi şekilde yapıp, üretime ve Cennet Vatanımıza sağlayacakları katkılarından hiç şüphesinin olmadığını dile getiren Yazıcı, Meslek Lisesi öğrencilerinin ülkenin geleceği için çok değerli olduğunu vurguladı.

Sanayi, eğitim, hizmet, turizm, gıda vb. bir çok sektörde Meslek Liselerinin bir çok başarıya imza atarak, sektörlerdeki kaliteyi her geçen gün artırdığını aktaran İl Müdürü Yazıcı, öğrencilerle sohbet edip istek ve önerilerini dinledi.

Ayrıca Yazıcı, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanlığı için 2.500 adet öğrenci masa sırası üreterek teslim ettiğini, 2.500 adet ise sipariş aldığını , Anaokullarımız için 1.200 adet denge tahtası ve okullar için 125 adet pedallı dezenfektan aparatı ürettiğini belirterek, okullarda ihtiyaç duyulan eğitim araç ve gereçlerin üretimi ve tamirinin de yapıldığını aktardı.

Okulda kurum kültürünün geliştirilmesi için öğrenci ve velilere yönelik sorun analizlerinin yapılması sorunların genel başlıklar haline getirilerek bir eylem planı dahilinde velilere seminerler verilmesi talimatını veren İl Müdürü Yazıcı okulun yönetici, öğretmen, öğrenci ve çalışanlarına ülke ekonomisine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür etti.

Yozgat Hakimiyet