Yozgat'ta Kur’an kursları yoğun ilgi görüyor

Yozgat'ta Kur’an kursları yoğun ilgi görüyor

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, ilçe genelinde düzenlenen Kur’an kurslarına katılımın son iki haftada ciddi bir artış gösterdiğini belirtti.

A+A-

Saraykent Kaymakamı Ali Açıkgöz, ilçe genelinde düzenlenen Kur’an kurslarına katılımın son iki haftada ciddi bir artış gösterdiğini belirterek, özellikle gurbetçi vatandaşların çocuklarının, yaz Kur’an kurslarına yeni kayıt olduklarını söyledi.

Kurslara katılan çocukları mutlu etmek ve sevindirmek amacıyla ördek hediye ettiklerini söyleyen Kaymakam Açıkgöz,  “Ördeklerine kavuşan çocuk sayısı bugün itibariyle 1100’ü aştı. Çocuklarımıza hediye ördek yavrularını dağıtmaya devam ediyoruz.”dedi.

Kur’an Kurslarına katılımı artırmak için dondurma ikramı ve sürpriz hediyeler başta olmak üzere birçok etkinlik yapıldığını kaydeden Kaymakam Açıkgöz, “Bu kapsamda Pekin ördeği yavrusu dağıtımı yapılan ilçemizde kursa kayıtlı tüm çocuklara, ördek hediye ediliyor. Kur’an Kursları başladığı zaman son on yılda ulaşılan en yüksek kayıt sayısının yıllık 690 öğrenci olduğunu tespit etmiştik. İlçe Müftümüz Yasin Baykal ile bu rakamı 1200’e çıkartmak için neler yapacağımızı konuştuk. Elhamdülillah bugün kayıtlı öğrenci sayımız 1200’ü aştı. İlçemiz için bugüne kadar ulaşılan en yüksek rakam… Tabi bu kafi değildi. Buna ek olarak kayıtlı öğrencilerin devamlılık durumları da büyük önem arz ediyordu. Bunu sağlamak için de her hafta dondurma ikramında bulunmaya karar verdik. Tabi her hafta geleceğimiz belli idi. Fakat hangi gün geleceğimizi cami imamımız dahil kimse bilmiyordu. Bu durum çocuklarımızın kursa her gün katılımını sağladı. Bunun yanına bir de ördek yavrusu gibi farklı bir hediye ekledik. Kursa dört hafta boyunca aksatmadan gelen herkese bu hediyeyi vereceğimizi ifade ettik. Hamd olsun yüzde 95 gibi bir devamlılık durumu oluştu. Ve tüm çocuklarımıza ayrım yapmadan hediye ördek dağıtımına başladık. Bugün yapılan dağıtımla birlikte 1100 ördeğin dağıtımı yapılmış oldu. Henüz gidemediğimiz köylerimiz ve kurslarımız var. İnşallah birkaç gün içinde onlara da gideceğiz. Gayemiz milli ve manevi değerlerle donanmış, inanan bir nesil yetiştirmek. Bu bizim vazifemiz. İnancımız gereği vazifemiz olduğu gibi anayasa da bize gençleri muhafaza etme görevini yüklüyor.” diye konuştu. 

Yeniufuk 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.