Yozgat'ta kulisler kaynıyor! Yeni siyasi atmosferde bir isim daha öne çıkıyor

Yozgat'ta kulisler kaynıyor! Yeni siyasi atmosferde bir isim daha öne çıkıyor

Yozgat'ın siyasi atmosferi, 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere yönelik heyecanını artırırken, MHP kulislerinde dikkat çeken bir isim öne çıkıyor.

A+A-

Yozgat'ın siyasi atmosferi, 31 Mart'ta gerçekleşecek olan yerel seçimlere yönelik heyecanını artırırken, MHP kulislerinde dikkat çeken bir isim öne çıkıyor. Son günlerde Yozgat kamuoyunda AK Parti'nin aday adayları konuşulurken, MHP'den Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel'in Yozgat Belediye Başkanlığı için adaylığı gündeme bomba gibi düştü.

MHP kulislerinde adı öne çıkan Açıkel'in, Yozgat Belediye Başkan adaylığıyla ilgili konuşmalar, siyasi dengeleri değiştirebileceği yönünde. İki dönemdir MHP'den Sarıkaya Belediye Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Açıkel'in, Yozgat merkezdeki siyasi dengeleri değiştirebilecek bir potansiyele sahip olduğu ifade ediliyor.

mhpli-isim-yozgat-belediye-baskan-adayligi-icin-konusuluyor-2.jpg

1980 yılında Yozgat'ta doğan Ömer Açıkel, Atatürk İlköğretim Okulu, Yozgat Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Serbest avukat olarak 2004 yılında mesleğe adım atan Açıkel, Özel Hukuk alanında doktora yaparak akademik kariyerine de önem vermiş.

Siyasi kariyerine 2011 yılında MHP Sarıkaya İlçe Başkanlığı ile başlayan Açıkel, MHP Genel Merkezi Üst Kurul Delegesi olarak da görev aldı. 2014 ve 2019 yerel seçimlerinde MHP'den Sarıkaya Belediye Başkanlığı'na seçilen Açıkel, tecrübesi ve başarılarıyla dikkat çekiyor.

Ömer Açıkel'in MHP'nin Yozgat Belediye Başkan adaylığı için konuşulması, yerel siyasette yeni bir dinamizmin habercisi olarak değerlendiriliyor. Seçim sürecindeki gelişmeler, Yozgatlıların merakla beklediği bir döneme işaret ediyor.

Etiketler :
İlgili Haberler