Yozgat'ta koronavirüs vaka sayıları düşüyor mu?

Yozgat'ta koronavirüs vaka sayıları düşüyor mu?

İllere göre haftalık vaka sayısı tablosuna bakıldığında Yozgat, bu hafta da en az vaka görülen iller arasında yer aldı.

A+A-

Yozgat’ta Covid- 19 vakalarında düşüş devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 9-15 Ekim haftasında yüz bin nüfusa eş değer yüzdelik rakamları açıklayarak illere göre haftalık insidans haritasını paylaştı.

Yozgat’ta vaka sayısı 262,95 olarak gerçekleşti. Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de görüldüğü günden bu yana 65 binin üzerinde vatandaşın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs ile mücadele devam ediyor.

Normalleşme sürecinin ardından Yozgat’ta sıkı tedbirler alınmaya devam ederken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı, illere göre haftalık koronavirüs vaka sayıları tablosunda il genelinde düşüş yaşandı.

24102021-61753ca85b7df-default.png

İllere göre haftalık vaka sayısı tablosuna bakıldığında Yozgat, bu hafta da en az vaka görülen iller arasında yer aldı.Yozgat Valiliği koordinesinde yapılan çalışmalar ve alınan tedbirlerin yanı sıra vatandaşların aşıya erişebilirliği konusunda da örnek çalışmalar yapılmaya devam ederken, Yozgat hem pozitif vakalarda hem de aşılanma yüzdelerinde en iyi iller arasında yer almaya devam ediyor. 

Yozgat’ta 2-8 Ekim tarihleri arasında 299,22 olan vaka yoğunluğu, 9-15 Ekim tarihleri arasında 262,95 olarak gerçekleşti.

Yozgat Hakimiyet