Yozgat'ta kollar sıvandı! İşbirliğinin geliştirilmesi için her şey yapılıyor

Yozgat'ta kollar sıvandı! İşbirliğinin geliştirilmesi için her şey yapılıyor

Yozgat Bozok Üniversitesi, eğitimde iş birliğini geliştirmek amacıyla Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir toplantı düzenledi. Toplantı, üniversitenin Bozok Evi'nde gerçekleşti ve birçok önemli ismi bir araya getirdi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, eğitimde iş birliğini geliştirmek amacıyla Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile bir toplantı düzenledi. Toplantı, üniversitenin Bozok Evi'nde gerçekleşti ve birçok önemli ismi bir araya getirdi. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Hıdır, Prof. Dr. Tansel Hacıhasanoğlu, Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak, lise ve özel okul müdürleri toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Rektör Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi'nin temel hedefinin, Yozgatlı öğrencilerin üniversiteyi tercih edilebilirliğini, marka değerini ve eğitim kalitesini artırarak ilerlemek olduğunu belirtti. Yaşar, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret ettiklerini ve bu bölgede mezun olan öğrencilerin işe başlayarak üretime katkı sağladıklarını dile getirdi. Ayrıca, Yozgat'ta ihtiyaç duyulan alanlarda yeni programlar açarak öğrencilere iş olanakları sağlama çabası içinde olduklarını vurguladı.

egitimde-is-birligi.jpg

Rektör Yaşar, özellikle lise son sınıf öğrencilerinin üniversiteyi ve koşullarını tanımaları, eğitim ve kariyer planlaması konularında üniversitenin her türlü desteğe hazır olduğunu ifade etti. Gelecek dönemlerde lise öğrencilerini üniversiteyle buluşturmak amacıyla öğrenci gezileri, eğitimde iş birliği ve projeler konusunda çalışmalara imza atmayı planladıklarını belirtti. Ayrıca, bu yıl düzenlenecek bahar şenliklerinde lise öğrencilerini de etkinliklere dahil etmek istediklerini söyledi.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak ise milli eğitim ile üniversitenin iş birliğinin arzu edilen çalışmalardan birisi olduğunu belirtti. Altınkaynak, öğrencilerin üniversite atmosferini deneyimlemelerinin ve üniversiteyi tanımalarının onlara özgüven kazandıracağını ifade etti. Milli eğitim camiası olarak üniversiteye hazırlanan öğrencilere her türlü desteği sunmaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

egitimde-is-birligi-2.jpg

Toplantıda, üniversitenin sosyokültürel durumu ve imkânları hakkında bilgi paylaşımı yapıldı. Okul müdürleri, eğitim hayatına katkı sağlamak adına yapılacak iş birlikleri ve projeler konusunda görüşlerini dile getirdi. Yozgat Bozok Üniversitesi, il genelinde eğitim kalitesini artırmak ve öğrencileri üniversiteye çekmek adına yapılan bu iş birliği toplantısının ardından güçlü çalışmalar ve projelerle birlikte hareket etmeye kararlı bir irade sergiledi.

Etiketler :
İlgili Haberler