Yozgat'ta KOBİ Haftası etkinlikleri devam ediyor

Yozgat'ta KOBİ Haftası etkinlikleri devam ediyor

KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin farklı birimlerinde Avrupa KOBİ Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

A+A-

KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Yozgat Bozok Üniversitesi’nin farklı birimlerinde Avrupa KOBİ Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikler devam ediyor.

Fen Edebiyat Fakültesi’nde “KOSGEB Bilgilendirme Toplantısı” üniversitenin farklı bölümlerinden katılan öğrencilerin sorularına cevap bulduğu bir buluşma oldu.

Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın moderatörlüğünde yürütülen programda KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık ve Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş, bilgiler paylaştı.

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Işık konuşmasında, girişimcilik desteklerinden bahsederek, geleneksel girişimciliğin ve ileri girişimciliğin ne olduğunu açıkladı. KOSGEB tarafından sağlanan güncel girişimcilik eğitimlerinin önemine de değinen Mustafa Işık, uygulanabilir iş fikirleri olan gençlerin o fikirleri hayata geçirmede nelere ihtiyaç duyacaklarına ve o ihtiyaçlarını nasıl giderebileceklerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ticaret İl Müdür İbrahim Akdaş ise tüketici haklarından bahsetti. Öğrencilerin isteğiyle ilgili değindiği konularda, tüketici suistimallerinin de yaşandığını örnekler vererek anlattı. Kripto para ve Blcok Zincir ile ilgili konulara da değinen Akdaş, karşılaşılan muhtemel sorunların neler olduğunu ve çözü için tüketici olarak izlenebilecek yolların neler olduğunu anlattı.

KOSGEB destekleri ve Tüketici Hakları konularının aktarıldığı etkinlik sonunda Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taha Niyazi Karaca imzalı teşekkür belgelerini konuk konuşmacılar KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık ve Ticaret İl Müdürü İbrahim Akdaş’a takdim etti.

Böyükata, “Bu gençlerin girişimcilik açısından ilerde ne gibi sıçramalar yapabileceklerini bütünüyle kestirmek güç olmakla birlikte, bu gençlerin edindikleri bu bilgiler sayesinde bakış açılarını olumlu yönde daha da geliştirdiklerini gözlemliyorum” dedi. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.