Yozgat'ta kanser hastalarına moral verdiler

Yozgat'ta kanser hastalarına moral verdiler

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği kanser hastalarına yönelik düzenlediği farklı etkinliklerle hastalara moral veriyor.

A+A-

Yozgat’ta faaliyetini sürdüren Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği kanser hastalarına yönelik düzenlediği farklı etkinliklerle hastalara moral veriyor.

Dernek tarafından, Yozgat- Sorgun Karayolu, Fabrikalar mevkiinde bulunan Yimpaş Park’ta düzenlenen Moral ve Motivasyon etkinliğine çok sayıda hasta ve hasta yakının yan ısıra Hasta Doktorları ve derneğin yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Yozgat Kanser Hastaları Moral ve Motivasyon Derneği Başkanı Ayşe Esengül, yaptığı açıklamada; amaçlarının kanser hastalarının her zaman moral ve motivasyonun yüksek tutmaya yönelik faaliyetlerde bulunmak olduğunu söyledi.

kanser2-768x432.png

Esengül, “Bugün derneğimize üye hasta ve hasta yakınları ile birlikte düzenlediğimiz piknikte evimizde yaptığımız yiyecekleri getirdik. Salgın sonrasında bu tür etkinlikleri daha da çok yaparak birbirimize destek olmayı amaçlıyoruz. Hastalıkla ilgili yaşadıklarımızı anlatarak birbirimize destek olmaya çalışıyoruz. Biliyorsunuz ki tüm hastalıklarda erken teşhis çok önemli, belki ufak bir tedavi ile hastalıkların önüne geçebilecekken ne yazık ki erken teşhis konusunda çok pasif kalıyoruz. Belli bir yaştan sonra mutlaka rutin kontrollerimizi yaptırmamız gerekiyor. Lütfen ihmal etmeyelim.”diye konuştu.

Dernek tarafından düzenlenen etkinliğe hasta ve yakınlarının yanı sıra, Psikolog Nisa Altınkeser, Onkoloji cerrahisi Uzm.Dr. Hüseyin Bakır ve Derneğin avukatı Ayşenur Taşdemir’in de katıldığını ifade eden Esengül şunları söyledi : “Doktorlarımız her zaman yanımızdalar, bir sıkıntımız olduğunda kendilerine hemen ulaşarak bilgi alabiliyoruz. Ayrıca avukatımız Ayşenur hanım da derneğimizin avukatlığını ücretsiz olarak sürdürmektedir. Kendilerine tüm dernek üyelerimiz adına teşekkür ederim.”

YOZGAT’TA 6500 KANSER HASTASI VAR

Yozgat Merkezde 6 Bin 500 kanser hastasının olduğunu vurgulayan Esengül, “Tüm hastalarımızı derneğimiz etkinliklerine davet ediyoruz. Yozgat’taki tüm hastalarımıza ve yakınlarına şuanda telefon ve sosyal medya üzerinden ulaşabiliyoruz. Derneğimizin en büyük eksikliği derneğimize ait bir yer olmayışıdır. Yetkililerden ricamız derneğimize bir yer tahsis edilmesidir. Böylelikle Yozgat merkez ve ilçelerden gelebilecek hasta ve yakınları ile daha sık görüşebilir ve bilgi alışverişinde bulunabiliriz. Unutmayalım ki: Kanser öldürmez, Geç kalmak öldürür.”diye konuştu.

Etkinlikte dernek üyeleri ve katılımcılar, evlerinde hazırlayıp getirdikleri yemeklerin yenmesinin ardından Yozgat yöresine ait oyunlar oynayarak stres atıp gönüllerince eğlendi.