Yozgat'ta kamu STK işbirliği artırılacak

Yozgat'ta kamu STK işbirliği artırılacak

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, STK’larda kurumsal kimlik bilincinin yerleşmesi ve kapasitenin artırılmasının önem arz ettiğini söyledi.

A+A-

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Kamu STK işbirliğinin güçlendirilmesi projesi kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor.

Kamu STK işbirliğinin güçlendirilmesi, derneklerin karşılaştıkları sorunların çözümü, güncel mevzuat ve rehberlik edilmesi gibi konularda ziyaretlerini, sürdüren İl Müdürü Yurtlu, Yozgat Tüketici Koruma Derneğini ziyaret ederek, dernek faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

Derneklerin yapacakları faaliyetler, kamu kurum ve kuruluşlarla ilişkiler ve işbirliği hakkında bilgilendirmede bulunan İl Müdürü Yurtlu, “Başta dernekler olmak üzere STK’larda kurumsal kimliğin kazanılması, STK bilincinin yerleşmesi ve kurumsal kapasitenin arttırılması önemlidir. Ayrıca, STK’ların karar alma mekanizmalarında yer alması hem katılımcı hem de temsili demokrasinin bir diğer tezahür şeklidir. Sivil toplum kuruluşlarının yerel ve merkezi düzeyde karar alma süreçlerine daha etkin katılımı güçlü bir demokratik yapının temel taşlarını oluşturuyor. Etkin katılımın sağlıklı işleyebilmesi içinse hem kamu kurumları hem de sivil toplumun aralarındaki iletişimi, karşılıklı anlayışı ve iş birliğini güçlendirmeleri gerekiyor” diye konuştu.

İl Müdürü Yurtlu, Sivil Toplum Kuruluşları ile görüş alışverişinde bulunarak, yerel düzeyde ileriye dönük etkileşimlerde istifade edilebilecek verimli iş birliği yolları ve iletişim kanalları geliştirilmesini amaçladıklarını ifade etti.

İl Müdürü Yurtlu, İl Müdürlüğü personeliyle birlikte rutin olarak her ay dernekleri yerinde ziyaret ederek, kurumsal ilişkileri üst düzeyde tutmaya çalışıyor.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.