Yozgat’ta kadınlar sosyal medya üzerinden  tek yürek oldu!

Yozgat’ta kadınlar sosyal medya üzerinden tek yürek oldu!

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, kadınlar sosyal medya üzerinden bir araya gelerek Filistin için kermes düzenledi.

A+A-

Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, kadınlar sosyal medya üzerinden bir araya gelerek Filistin için kermes düzenledi. Şakir Efendi Şehir Meydanı'nda Sorgun Belediyesi tarafından kurulan çadırda açılan kermeste, kadınlar tarafından yapılan el işleri, gıda ve giysiler satışa sunuldu.

Kermesi düzenleyenlerden Yasemin Ünal, sosyal medya üzerinden kadınlarla sohbet ederken Filistin için kermes düzenleme fikri doğduğunu belirtti. Ünal, İsrail zulmü altında ezilen Filistin halkı için bir şey yapamamanın üzüntüsünü yaşadıklarını ifade ederek, "Sosyal medya üzerinden mesajlaşırken neler yapabiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk. Kermes için çalışma başlattık. İlk başta 20-25 kişiyle başlayan organizasyonumuza katılan kadın sayısı 50'yi geçti. Sayımız artıyor" dedi.

sosyal-medyadan-fiilstine3.jpg

İlk gün 55 bin liralık satış yaptıklarını aktaran Ünal, kermesin pazar gününe kadar devam edeceğini söyledi. Kadınlar, elde ettikleri geliri Filistin'deki yardıma muhtaç ailelere ulaştırmak amacıyla kullanacaklarını belirtti.

Bu anlamlı etkinlik, sosyal medyanın gücünü kullanarak toplumsal dayanışmayı artırma ve Filistin'deki zor durumda olan insanlara yardım eli uzatma amacını taşıyor. Kadınlar, kermes aracılığıyla sadece maddi destek sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda duyarlılık oluşturarak toplumu bilinçlendirmeye de katkı sağlıyor.

Etiketler : , ,
İlgili Haberler