Yozgat'ta Jandarma köy köy gezip anlatıyor

Yozgat'ta Jandarma köy köy gezip anlatıyor

Yozgat’a bağlı Musabeyli, Dereboymul ve Güneşli köylerinde vatandaşlara Ailenin Önemi, Aile İçi Şiddet, Aile İlişkileri Nasıl Olmalı, “KADES” Uygulaması, En İyi Narkotik Polisi: ANNE “UYUMA” projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

A+A-

Yozgat Valiliğince desteklenen “Güçlü Aile, Güvenli Gelecek” projesi kapsamında; Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği personeli tarafından Yozgat’a bağlı Musabeyli, Dereboymul ve Güneşli köylerinde vatandaşlara Ailenin Önemi, Aile İçi Şiddet, Aile İlişkileri Nasıl Olmalı, “KADES” Uygulaması, En İyi Narkotik Polisi: ANNE “UYUMA” projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

jandarma-6-672x448.jpg

Proje kapsamında Musabeyli, Dereboymul ve Güneşli köylerinde 103) kadın, 137 erkek olmak üzere toplam 240 vatandaş bilgilendirildi.

Projenin başladığı tarihten itibaren (530) kadın, (530) erkek olmak üzere toplam (1060) vatandaşa bilgilendirme yapılarak, (113) kadının telefonuna KADES uygulaması yüklendiği belirtildi.

Yapılan faaliyette ayrıca Covid-19 salgın hastalığına karşı alınması gereken tedbirler kapsamında temizlik, maske ve mesafe kuralları tekrar hatırlatılarak proje kapsamında broşür, maske, dezenfektan ile çeşitli hediyeler dağıtıldı.