Yozgat'ta istihdama İŞKUR desteği

Yozgat'ta istihdama İŞKUR desteği

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yıldız, Kurumumuz ve Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde imzalanan İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi ile 12 kişinin Metal Kesim İşçisi mesleğinde istihdam edileceğini söyledi.

A+A-

Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, Kurumumuz ve Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde faaliyet gösteren Artisan Metal firması arasında imzalanan İşbaşı Eğitim Programı Sözleşmesi ile 12 vatandaşımızın Metal Kesim İşçisi mesleğinde istihdam edileceğini belirtti.

İşbaşı Eğitim Programı ile istihdam edilecek olan personeller 6 ay boyunca firma bünyesinde çalışarak hem meslek öğrenecek hem de bu süre içerisinde asgari ücret maaş alacaklardır dedi. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner Yıldız, İşbaşı eğitim programları; Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programlar olduğunu söyledi. Yıldız, programa katılmak isteyenlerin işbaşı eğitimi yapacağı işyerini kendileri bulabileceği gibi Kurumumuzdan kendilerine işyeri bulunmasını da talep edebilmektedirler, Ayrıca işverenlerin de istedikleri vasıftaki katılımcı adayını kendileri bulabilecekleri gibi kendilerine katılımcı adayı bulunmasını İŞKUR’dan da talep edebileceklerini belirtti.

Yıldız, İşbaşı Eğitim Programının günde en az 5 en fazla 8 saat olmak üzere ve haftada 6 günü ve 45 saati geçmeyecek şekilde düzenleneceğini söyledi. Yıldız, İşbaşı eğitim programının imalat sektöründeki işyeri ve mesleklerde en fazla 6 ay, diğer sektörlerde ise en fazla 3 ay uygulanmakta olduğunu belirtti.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.