Yozgat'ta imzalar atıldı! İstihdam arttırılacak

Yozgat'ta imzalar atıldı! İstihdam arttırılacak

İŞKUR Yozgat İl Müdürlüğü ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş arasında istihdama yönelik taahhütlü işbaşı eğitim programı protokolü imzalandı. İŞKUR’un işverenlerle imzaladığı işbaşı eğitim protokolleriyle şehirde istihdam arttırılacak.

A+A-

İŞKUR Yozgat İl Müdürlüğü ve Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş arasında istihdama yönelik taahhütlü işbaşı eğitim programı protokolü imzalandı.

İŞKUR’un işverenlerle imzaladığı işbaşı eğitim protokolleriyle istihdam artıyor. İşbaşı eğitim programıyla kişiler tecrübe ve iş disiplini kazanırken, işveren nitelikli personele kavuşuyor.

Yozgat’ta istihdamın artırılmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Yozgat Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş arasında 30 kişilik “İşbaşı Eğitim Protokolü” imzalandı.

2-152.jpg

Kuruma kayıtlı işsizlerin mesleki deneyim ve tecrübe edinmeleri, teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmeleri ve çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen programın imza töreni Yozgat Valiliği’nde yapıldı.
İmza törenine Vali Ziya Polat, İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız, Kaleseramik Özel OSB Yönetim Kurulu Üyesi ve Bölge Müdürü Ekrem Demirarslan, Kaleseramik A.Ş. Yerköy Fabrika Müdürü Gürsel Olgaç, fabrikada çalışacak işçiler katıldı.

Mesleki deneyimi olmayan kişilere deneyim ve iş tecrübesi kazandırarak, bu kişilerin istihdam edilebilirliklerini artırmak amacıyla uygulanan iş başı eğitim protokolü Vali Ziya Polat’ın imzasıyla yürürlüğe girdi.

İmza töreninde konuşan Vali Polat, Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş yöneticilerine İşbaşı Eğitim’ verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, bu eğitimden yararlanacak olanlara da hayırlı olmasını diledi.

İşbaşı eğitim programlarının başarıyla uygulandığına dikkat çeken Vali Polat, programdan fayda sağlayan işvereninin katılımcıların yüzde 50’sini istihdam ettiğini ancak beklentinin yüzde 50’nin üzerinde olduğunu söyledi.

Yüzde 50 istihdam garantili işbaşı eğitim protokolüyle 30 kişinin Kaleseramikte işbaşı eğitime başlayacağını kaydeden Vali Ziya Polat, “Üreten ve istihdam sağlayan firmaların her zaman yanındayız. Salgın sürecinde istihdamın artmasına ve korunmasına katkı sunan Kaleseramik fabrikasına teşekkür ediyorum” dedi.

İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız ise istihdama yönelik çalışmaların devam ettiğini belirterek, işbaşı eğitim programına ilişkin işverenlerle her zaman irtibat halinde olduklarını söyledi.

İl Müdürü Yıldız, “Normalleşme süreci ile birlikte işverenlerimizle sürekli temas halindeyiz. Başta gençlerimiz olmak üzere tüm işgücümüz için çalışma hayatında iyi ve nitelikli işlere erişimi artırmayı hedefliyor ve bu noktada işverenlerimizle geliştirdiğimiz işbirliklerini oldukça önemsiyoruz. İşverenlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda işgücünü nitelik ve beceri ile donatarak onlara destek olmaktan ve işverenlerimizin bu yolla rekabet gücünü yakalayarak ihracat gelirlerini artırmasından memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.