Yozgat'ta imzalar atıldı! Devir teslim yapıldı

Yozgat'ta imzalar atıldı! Devir teslim yapıldı

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yozgat il genelinde yapımı tamamlanan 20 halı saha ile 10 adet basketbol ve voleybol sahaları imzalanan protokol ile Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devredildi.

A+A-

Yozgat il merkezinde yapımı tamamlanan 75. Yıl Dr. Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulu bahçesindeki hali saha tesisinde düzenlenen protokol törenine, Yozgat Valisi Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak ve Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı katıldı.

Gençlerin de ilgi gösterdiği protokol töreninde Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak ile İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı arasında imzalanan protokol ile Gençlik ve Spor Bakanlığının destekleri ile Yozgat’a 20 milyon lira maliyet ile yapılan 20 adet hali saha tesisi ile 10 adet basketbol ve halı saha tesisinin devri gerçekleştirildi.

protokol-ile-tesisler-milli-egitime-devredildi-03.jpg


Yozgat Valisi Ziya Polat, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenerek Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan tesislerin imzalanan protokol ile Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne devrinin gerçekleştirildiğini söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Yozgat’a kazandırılan 20 halı saha tesisi ile 10 adet Basketbol ve Voleybol tesislerini Milli Eğitim Müdürlüğü’nün kullanımına verdiklerini dile getiren Polat, ‘’Devrettiğimiz bu tesislerimizden bütün gençlerimiz faydalanacaklar. Gençlerimize hayırlı ve uğurlu olsun. Gençlerimiz bu tesislere gelerek spor yapacaklar, sporu daha da sevecekler. Ben Yozgat’a geldiğim ilk günden bu güne kadar her zaman Yozgat’ta her çocuğumuzun bir branş ile spor yapmasını istedim. Bu tesislerimiz de bunlara vesile olacaktır inşallah. Herkese hayırlı ve uğurlu olsun’’ dedi.

protokol-ile-tesisler-milli-egitime-devredildi-02.jpg
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse ise okulların yaz tatiline girmesi ile birlikte Belediye olarak Yaz spor okulları açacaklarını belirtti.

Açacakları yaz spor okullarına bütün Yozgatlı gençleri davet eden Belediye Başkanı Köse, ‘’Açacağımız Spor kurslarımızda Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yapılan bu tesisleri kullanacağız. Bu tesisler Yozgatlı çocuklarımız için, Yozgatlı gençlerimiz için çok önemli. Gençlerimiz spordan uzak durmamalılar, bu tesislerimiz ile birlikte ben inanıyorum ki bütün gençlerimiz buralara akın edecek ve tesislerden en güzel şekilde yararlanacaklar’’ diye konuştu.

protokol-ile-tesisler-milli-egitime-devredildi-05.jpg
Konuşmaların ardından Yozgat Valisi Ziya Polat ve Belediye Başkanı Celal Köse’nin de yer aldığı çocuklar tarafından oluşturulan iki takım dostlu maçı yaptılar.

Yozgat’ta yapımı tamamlanan 10 Adet Basketbol-Voleybol Sahasının yapıldığı yerler şu şekildi, Yozgat Sevgi Evleri, Yozgat Endüstri Meslek Lisesi Pansiyon, Boğazlıyan Anadolu Lisesi, Çayıralan Mehmet Akif Ersoy İlkokulu, Yozgat Çalatlı Hüseyin ve Saffet Coşkun İlkokulu-Ortaokulu, Yozgat Ahmet Efendi Erkek Yurdu A Blok, Yozgat Kınalı Hasan Kız Yurdu, Şefaatli Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Yerköy Ş. Muzaffer Tufaner Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Boğazlıyan İlkokulu bahçelerine yapıldı.

protokol-ile-tesisler-milli-egitime-devredildi-01.jpg
Halı saha tesisleri ise, Yozgat 75. Yıl Dr. Müzeyyen Çokdeğerli İlkokulu, Yerköy 80. Yıl Şehit Muammer Nacakoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Boğazlıyan Borsa İstanbul Şükran Ana İlk ve Ortaokulu, Çandır Şehit Halim Altay İlk Ve Ortaokulu, Çayıralan Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu, Çekerek 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi, Yozgat Çalatlı Hüseyin ve Saffet Coşkun İlkokulu ortaokulu, Kadışehri İmam Hatip Lisesi, Yozgat Musabeyli Şehit Mustafa Uğur İlkokulu ortaokulu, Yozgat Osmanpaşa Ortaokulu, Yozgat Sakarya İlkokulu, Sorgun Fatih Ortaokulu, Şefaatli İsmail Yeşilyurt M.T.A. Lisesi, Sorgun Gençlik Ve Spor İlçe Müdürlüğü, Aydıncık Şehit Zemçi Doğan Ortaokulu, Akdağmadeni Üçkaraağaç İlkokulu, Boğazlıyan Yamaçlı İsmet İnönü İlkokulu, Yenifakılı Cumhuriyet İlkokulu, Yerköy Gençlik Merkezi ve Sarıkaya Yunus Emre Anadolu Lisesi bahçelerine yapıldı. 

Yeniufuk