Yozgat'ta imzalar atıldı! Aralık ayında başlayacak

Yozgat'ta imzalar atıldı! Aralık ayında başlayacak

Yozgat Valisi Ziya Polat, Türkiye’de nadir yapılan kurslardan birisi olan Bisiklet Aday Hakem Kursu’nun Aralık ayında Yozgat’ta başlayacağını söyledi.

A+A-

ORAN Kalkınma Ajansı, Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi ve Yozgat Bozok Üniversitesi işbirliği ile Bisiklet Aday Hakem Kursu Protokol İmza Töreni düzenlendi.

Vali Makam toplantı salonunda düzenlenen protokol imza törenine Vali Ziya Polat, Belediye Başkanı Celal Köse, Bozok Üniversitesi Rektörü Ahmet Karadağ ve ORAN Genel Sekreteri  Ahmet Emin Kilci katıldı.

Vali Ziya Polat, yaptığı açıklamada, hedeflerinin bisiklet yarışlarını uluslar arası düzeyde yapılması olduğunu vurguladı. Vali Polat, “Geçtiğimiz yıl Yozgat’ta bisiklet yarışlarımızı yaptık. Hedefimiz her yıl bu yarışların uluslararası düzeyde yapılması. Hatta bir İç Anadolu rotasının da buna dahil olması için federasyonumuzla görüşmelerimiz devam ediyor. Arkadaşlarımız hakemlik kursu için buraya geldiklerinde federasyon başkanımızı aradık. Bisiklet federasyonu başkanımız sağ olsun bizi kırmadılar araya Yozgat’ı da eklediler. İnşallah Aralık ayında Türkiye’de nadir yapılan kurslardan birini Yozgat’ta yapacağız. Biz bisikletin Yozgat’ın şehir kültürüne, gençlerimizin bisikletle buluşması için ve bisikletten bir meslek sahibi olması için kurs açıyoruz. Kurs Yozgatlı kardeşlerimize ve tüm Türkiye’ye açık olacak. Bu kurslar ücretli oluyor ancak ajansımız da ücreti karşılayacak. Gençlerimizden kardeşlerimizden herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz. Federasyon belgeli kurs olduğu için bu kardeşlerimiz Türkiye’de uluslararası yarışmalarda hakemlik görevi yapabilecek belgeyi alacaklar. Çalışmada emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci’de  Bisiklet Aday Hakem Kursu ile ilgili şunları söyledi: “Bisiklet Aday Hakemlik Kursu, Yozgat Valiliğimiz himayesinde Orta Anadolu Kalkınma Ajansı koordinasyonunda Yozgat Belediyesi ve Yozgat Bozok Üniversitesinin paydaşı olduğu bir eğitim programıdır.  Bildiğiniz gibi 5-6-7 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilen Bisiklet etkinliklerde ilk gün Halk Sürüşü, ikinci gün Sondan Kaçma Yarışı, son gün ise Yozgat MTB Yarışı yapıldı. Üç günlük etkinliğin organizasyonunda 20 genç gönüllü olarak görev aldı. Gerçekleştirilen faaliyetlerin farkındalık oluşturduğu görülmektedir. Yıl içerisinde geçekleştirilen Bisiklet Günlerinin devamında genç istihdamını hedefleyen Bisiklet Aday Hakemlik Kursu’nu başlatıyoruz. Ayrıcı UNESCO Öğrenen Şehir olan ilimiz 9 şehirden biri oldu, bu kapsamda eğitim temelli faaliyetlerimizi iyi uygulama örneği olacak şekilde şekillendirmeye devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerin sürdürülebilir bir yapıya ulaşması için faaliyetleri tamamlayıcı süreçler geliştiriyoruz. Bu faaliyetimizde bunun bir göstergesi olacaktır. Yeni istihdam kapıları açmak için farkındalığı artırmaya devam ediyoruz.

Kilci, Aralık ayında gerçekleştirecek olan kurs ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kurs Tarihi: 23-24-25.12.2022

Kurs Yeri: Yozgat Yatırım Destek Ofisi Toplantı Salonu

Başvuru Yeri: Türkiye Bisiklet Federasyonu İnternet Adresi

18 yaşından küçük, 35 yaşından büyük olmayacak şekilde federasyonun belirlediği kriterleri sağlayan kişiler başvurularını yapabilirler. Ayrıca eğitim programı hem ilimizden hem de il dışından başvurulara açık olacaktır. 40 kişilik kontenjanı olan eğitim ücreti paydaşlarımızca ödenecek olup başvuru sahiplerinden herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Ayrıca Eğitim sonrası başarılı olan 9 kişiye kask hediye edilecektir. Aday Hakemlik Kursunun ilimize ve bölgemize hayırlı olmasını diler, desteklerinden dolayı başta paydaşlarımıza ve Bisiklet Federasyonu Başkanına ayrıca protokol toplantımıza katılım sağlayan siz değerli basın mensuplarına teşekkür ederim”

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.