Yozgat'ta İlköğretim Haftası coşkusu

Yozgat'ta İlköğretim Haftası coşkusu

Yozgat’ta yeni eğitim- öğretim dönemi dolayısıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulunda ilköğretim haftası düzenlenen programda kutlandı.

A+A-

Yozgat’ta yeni eğitim- öğretim dönemi dolayısıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulunda ilköğretim haftası düzenlenen programda kutlandı.

Cumhuriyet İlköğretim Okulu bahçesinde düzenlenen Programa; Vali Yardımcısı Engin Tok, Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, burada yaptığı konuşmada eğitim ve öğretimin önemine değindi.

Yazıcı, “Göz aydınlığımız, evlerimizin neşesi, bu günümüz ve geleceğimizin umut ve gurur kaynağı sevgili evlatlarımızın hizmetkarı olmanın ve yüz yüze eğitime başlayarak onlara yeniden kavuşmanın sevinci ve mutluluğu ile hepinizi saygıyla selamlıyorum. 6008 okul öncesi, 42.249 temel eğitim, 23.161 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere toplam 71.419 öğrencimiz, bizim için gülzar mesabesinde olan 452 okulumuzda şefkat ve sevgi dolu yürekleriyle onları bekleyen saygıdeğer öğretmenlerimize kavuşmuşlardır.”dedi.

okul-1-2048x1365.jpg

YENİ EĞİTİM DÖNEMİNE 3 OKULUMUZ DAHA DAHİL EDİLMİŞTİR

Yeni eğitim ve öğretim döneminde 3 yeni okulun daha dahil edildiğini vurgulayan Yazıcı, “
Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği muasır medeniyet hedefine ulaşmak ve çocuklarımızın bu hedef doğrultusunda yetişmelerini sağlamak için tüm süreçler dahilinde, hazırlık ve planlama işlemleri tamamlanarak eğitime başlanılmıştır.
Bu kapsamda, 51 okulumuzun onarımı yapılmış ve 7.700.000 lira harcanmıştır. Birisi ortaokul, İkisi ortaöğretim okulu olmak üzere üç okulumuz eğitim sistemimize dahil edilmiş, 300 yatak kapasiteli bir öğrenci yurdumuzun yapımı tamamlanarak öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.
Bu yatırımların toplam bedeli 40.470.000 liradır. Tahmini bedeli 135.000.000 lira olan 17 adet yeni yatımın yapım ve ihale işlemleri devam etmekte olup, hedefimiz ikili eğitime tamamen bitirmek, kullanım ömrünü tamamlamış okullarımızı yenilemek ve etkinlik alanlarını optimum düzeye çıkarmaktır.”diye konuştu.

toren-6-2048x1365.jpg

ÖĞRENCİLERİMİZE 732 BİN 686 ÜCRETSİZ DERS KİTABI DAĞITIMI YAPILDI

“732.686 ücretsiz ders kitabı öğrencilerimize dağıtılmıştır.” diyen Yazıcı, “ En son yapılan öğretmen atama sürecinde İlimize 200 sözleşmeli öğretmen ataması yapılmıştır. Eğitim ailemize yeni katılan arkadaşlarımıza hoş geldiniz diyerek, sağlık, esenlik ve başarılar diliyorum.
Hassaten salgın sürecinde okullarımızda her türlü tedbir alınmış ve tüm süreçler titizlikle takip edilmektedir. Çocuklarımızın okul haricindeki diğer yaşam alanlarında da yetişkinler olarak bizlerin salgın kurallarına uygun hareket etmemiz oldukça önemli ve elzemdir.”dedi.

VATANIMIZ, DÜNYANIN EN STRATEJİK COĞRAFYASINDA BULUNMAKTADIR

Türkiye’nin konumu itibariyle dünyanın en stratejik coğrafyasında yer aldığını vurgulayan Yazıcı, “Üzerinde gururla yaşadığımız aziz Vatanımız, Dünyanın en stratejik coğrafyasında bulunmaktadır. Bu nedenle, Vatanımıza ve Milletimize yönelik yapılan saldırı ve ihanetlerin şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edeceğinin bilincindeyiz. Bu bilinçten hareketle; daha güçlü bir Türkiye için, maziden atiye giden kutlu yürüyüşümüzde Milletimizin kök değerleriyle bezenmiş, akademik bilgi ve beceriyle donatılmış ,Atatürk’ün ifadesiyle; “ fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirmek öncellikli görev ve sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğun ifası için her türlü yorgunluk bizim için huzur ve mutluluk kaynağıdır. Bu huzurun tadıyla hemhal olan, yeryüzünün ve kalplerin baş mimarı saygıdeğer öğretmenlerimize, çocuklarımızı yetiştirip bizlere emanet eden kıymetli anne ve babalara şükranlarımı sunuyorum.
Bu vesile ile eğitimin tüm süreçlerinde yardım ve destekleriyle moral ve motivasyonumuzu artıran Sayın Milli Eğitim Bakanımıza, Sayın Valimize, tüm devlet ricalimize, milletvekillerimize, Sayın Belediye Başkanımıza, İl Genel Meclisinin başkan ve üyelerine, İl Özel İdaresine, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, diğer İl Müdürlüklerine, sivil toplum kuruluşlarına, birlikte çalışmaktan kıvanç duyduğum mesai arkadaşlarıma, güzel yurdumuzu emanet edeceğimiz evlatlarımızın mutlu ve umutlu olmaları için fedakarca gayret eden öğretmen arkadaşlarıma ve eğitim çalışanlarına, velilerimize ve Yozgat halkı’na teşekkür eder, yeni öğretim yılının İlimiz ve Ülkemize hayırlı olması, tüm çocukların neşe ve huzurlarının daim, bahtlarının açık olması temennisiyle, Başöğretmen Atatürk başta olmak üzere ahirete irtihal eden öğretmenlerimizi minnet ve şükran ile anıyorum.”diye konuştu. Konuşmaların ardından, öğrenciler ellerindeki Türk bayrakları ile okunan şiir ve halk oyunları gösterisine eşlik etti. 

Yeni Ufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.