Yozgat'ta iki kurum karşı karşıya geldi

Yozgat'ta iki kurum karşı karşıya geldi

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın, Akdağmadeni’nin termal turizm alanı ilan edilmesine ilişkin yapılan haberlerde kendisinin konuşma yaptığı bölümlerinin kesilmesine tepki gösterdi.

A+A-

Akdağmadeni’nin termal turizm alanı ilan edilmesi Akdağmadeni Belediyesi ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nü karşı karşıya getirdi.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün, TRT Haber kanalında yayınlanan haberde Başkan Nezih Yalçın’ın konuşma yaptığı bölümü keserek. Sosyal medyada paylaşım yapması büyük tepki çekti.

BELEDİYEDEN BİLDİRİ

Akdağmadeni Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, Akdağmadeni ilçesinin; Belediye, Bakanlık ve Milletvekillerinin desteğiyle Jeotermal Turizm Kümelenme Alanı ilan edildiği hatırlattı.

Açıklamada, “Bu çalışmanın ve projenin sahibi Akdağmadeni Belediyesidir ve aslan payı da özellikle 3 yıldır kapı kapı dolaşarak, bakanlıklara onlarca defa giderek takibini yapan Belediye Başkanımız Uzm. Dr. Nezih Yaçın’a aittir” denildi. Akdağmadeni’nin Jeotermal Turizm Kümelenme Alanı ilan edildiğine vurgu yapılan açıklamada, Konunun TRT HABER'de haber olarak yayınlandığının altı çizildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“TRT HABER tarafından yayımlanan haberi kullanan Yozgat İl Kültür Turizm Müdürlüğü her zaman olduğu gibi yine kendine yakışanı yapmış, orjinal içeriğinden Başkanımız tarafından yapılan konuşma kısmını keserek haberi sosyal medya hesaplarında paylaşmıştır. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından yapılan şey, çok büyük hadisizliktir ve saygısızlıktır. İl Turizm Müdürü’ne soruyoruz, Akdağmadeni Belediyesi ve Belediye Başkanı ile alıp veremediğiniz nedir? Bizi hazmedemiyorsanız haberimizi de paylaşmayın. Cumhur İttifakının Belediye Başkanı Nezih Yalçın’a saygısızlık yapmak sizin haddinize değildir. Bu saygısızlığın sadece Başkanımıza değil, onun temsil ettiği tüm Akdağmadeni halkına yapıldığını bildiğinizi düşünüyoruz. Akdağmadeni Belediyesi, vatana ve millete binlerce şehit veren, devletin omurgası, Türk Milleti’nin özü Cumhur İttifakı ortağı Milliyetçi Hareket Partisi mensubu, halkın oyu ile seçilmiş bir belediye başkanı tarafından yönetilmektedir. Hazımsızlığınız bunun için midir? Maksadınız siyaset yapmaksa devlet memuru sıfatıyla yapmanıza müsaade etmeyeceğiz, sizi çok hevesli olduğunuz siyaset arenasına, meydanlara inmeye davet ediyoruz. 3 yıl boyunca Akdağmadeni ile ilgili tek bir olumlu çalışma dahi yapmayan, yapamayan; ilçemizle bağı bizim çektiğimiz görüntüleri paylaşmaktan ibaret olan Yozgat İl Kültür Turizm Müdürlüğünü ve kurum müdürünü şiddetle kınıyoruz. Bilinmelidir ki Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın halkından aldığı güç ile vatandaşının hakkını kimseye yedirmez. Yozgat’ı ilçelerine ve başkanlarına göre gruplayarak hizmet edemezsiniz. Bu konunun takipçisi olacağımızdan ve güzel Yozgat'ımızın gelişiminin önündeki en büyük engel olan bu zihniyetle sonuna kadar mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. İlkokul çocuklarının dahi bildiği “ insana saygı, kuruma saygı, makama saygı” kavramlarını bilmeyenler, kökleri binlerce yıl öncesine uzanan Türk Kültürünü temsil edemezler. Sizi kurumunuza zarar vermemeniz için önce neden ve kimden aldığınız talimatla konuşmamızın kesildiğini kamuoyuna açıklamaya, sonra devlet memuru rozetiyle siyaset yapmanız etik olmayacağından devletin kutlu makamını daha fazla işgal etmemeye, derhal istifa etmeye davet ediyoruz.”

Öte yandan Akdağmadeni Belediye tarafından sert bildirinin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, TRT’de yayınlanan haberi orijinal şekliyle tekrar paylaştı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.