Yozgat’ta iki kurum iş birliği yaptı! Etkili iletişim eğitimi verildi

Yozgat’ta iki kurum iş birliği yaptı! Etkili iletişim eğitimi verildi

Yozgat Bozok Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen "Etkili İletişim" eğitimi, sahada hizmet sunan sosyal hizmet uzmanları için önemli bir adım olarak gerçekleşti.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen "Etkili İletişim" eğitimi, sahada hizmet sunan sosyal hizmet uzmanları için önemli bir adım olarak gerçekleşti. Eğitime Yozgat Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, İl Müdür Yardımcısı Musa Saydam, İl Müdürlüğü personeli ve Aile Eğitim Programı eğiticileri katıldı.

Eğitim sonrasında konuşan İl Müdürü Abdullah Neşeli, sosyal hizmetin doğrudan insanlarla etkileşim içinde olduğunu vurgulayarak iletişimin bu meslek açısından ne kadar önemli olduğunu belirtti. Sosyal hizmet uzmanlarının istenilen davranış değişikliğini gerçekleştirebilmek için etkili bir iletişim uzmanı olmalarının gerektiğini ifade etti. Bu bağlamda, personellerine "Etkili İletişim" eğitimi düzenlediklerini açıkladı.

Eğitim sonrasında konuşan İl Müdürü Abdullah Neşeli, ‘’Sosyal hizmet insan ile doğrudan etkileşim içerisinde olan bir mesleki disiplindir. Bu durum iletişim kavramını mesleki açıdan daha önemli hale getirmektedir. Sosyal hizmet uzmanın insanlarda istenilen davranış değişikliğini sağlayabilmesi için iyi bir iletişim uzmanı olmalıdır. Sosyal hizmet uzmanının müracaatçı ile etkili bir iletişim kurabilmesi için iletişime ilişkin temel kavramları bilmesi ve uygulaması önem arz etmektedir. Bu kapsamda personelimize "Etkili İletişim” eğitimi düzenlendi. Bozok Üniversitesi değerli hocaları Dr. Öğretim Üyesi Betül Sabahçı ve Dr. Öğretim Üyesi Kurbani Geyik’in anlatımlarıyla yapılan eğitim ile “Etkili İletişim Becerileri Eğitimi” düzenlendi. Düzenlenen eğitim ile İletişim nedir? Sosyal hizmet mesleği açısından iletişim neden önemlidir? İletişim becerileri nasıl kazanılır? İletişimde sorun alanları nelerdir? Sosyal hizmette iletişim süreçleri neleri içermektedir? Günümüz dünyasında müracaatçı ile dijital iletişim nasıl olmalıdır? konularına cevaplar arandı. Bu eğitimler ile sürekli sahada olan eğiticilerimiz daha etkili çalışmalar yürütecektir. İl genelinde kurum etkinliklerimizin arttırılması, eğitici personelimizin kendini sürekli geliştirmesi kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemesi il yöneticilerince yapılması gereken çalışmalardır. Bundan sonra interaktif bir şekilde eğitimlerimizi gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Neşeli, eğitimlerin sosyal hizmet uzmanlarının sahada daha etkili çalışmalarını sağlayacağına inandığını dile getirdi. İl genelinde kurum etkinliklerinin artırılması ve eğitici personelinin sürekli kendilerini geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak, bundan sonra eğitimlerin daha interaktif bir şekilde devam edeceğini belirtti.

Eğitimin sonunda İl Müdürü Abdullah Neşeli, eğiticilere teşekkür belgesi sunarken, personele katılım belgeleri verildi. Bu eğitim, sosyal hizmet uzmanlarının iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak ve sahada daha etkili hizmet sunmalarına katkı sağlayacak.

İlgili Haberler