Yozgat'ta heyecan dorukta! Önemli isimler festival için bir araya gelecek

Yozgat'ta heyecan dorukta! Önemli isimler festival için bir araya gelecek

Yozgat Bozok Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programı öğretim görevlisi ve Bozok Film Festivali Yönetmeni Batuhan Kalaycı, heyecanla yaklaşan 2. Uluslararası Bozok Film Festivali'ni duyurdu. Kalaycı, festivalin büyük bir özveri ve çalışma ile hazırlandı

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, Radyo ve Televizyon Programı öğretim görevlisi ve Bozok Film Festivali Yönetmeni Batuhan Kalaycı, heyecanla yaklaşan 2. Uluslararası Bozok Film Festivali'ni duyurdu. Kalaycı, festivalin büyük bir özveri ve çalışma ile hazırlandığını dile getirdi.

Kalaycı, festivalin öne çıkan yönlerinden birinin yardımseverlik olduğunu vurgulayarak, 6 Şubat depremi sırasında festival ekibi olarak yardım faaliyetlerine katıldıklarını belirtti. Ayrıca, bu acı verici olay için bir belgesel film çektiklerini açıkladı.

festival-4-1024x682.jpg

Uzun bir hazırlık sürecinin ardından festivalin son aşamasına geldiklerini ifade eden Kalaycı, çalışmalarının Ocak ayında başladığını ve festivali gerçekleştirmek için geceli gündüzlü çalıştıklarını dile getirdi. Üniversitenin merkez ofisinin tadilatta olması nedeniyle kendi evini ofise çevirdiğini ve farklı şehirlerden gelen kurgu ve tasarım ekibiyle bir arada çalıştıklarını anlattı.

Festivalin 25 - 28 Ekim tarihlerinde Yozgat'ta düzenleneceğini belirten Kalaycı, hem ülkeden hem de dünyadan önemli değerleri festival için bir araya getirdiklerini söyledi. Aylardır süren bu yoğun çalışmanın meyvesini toplamaya hazırlandıklarını ifade etti.

Kalaycı, festivali ziyaret edecek tüm konuklara, çalışma arkadaşlarına ve desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti. 2. Uluslararası Bozok Film Festivali, sinema tutkunlarını heyecanla bekliyor.

İlgili Haberler