Yozgat'ta herkes onun ismini konuşuyor! Adaylığı ile ilgili net konuştu

Yozgat'ta herkes onun ismini konuşuyor! Adaylığı ile ilgili net konuştu

Yozgat'ta siyaset kazanları cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kaynamaya başladı. Yozgat Belediye Başkanlığı için kulislerde isimler öne çıkmaya başladı. Son günlerde Yozgat'ta ismi sıkça konuşulan Sarıkayua Belediye Başkanı Ömer Açıkel net konuştu.

A+A-

Sarıkaya Belediye Başkanı Av Ömer Açıkel, belediye tarafından yapılan ürün tanıtımında gazetecilerin; ‘Yozgat Belediye Başkanlığı için kamuoyunda sizinde isminiz geçiyor’ sorusuna; “Bunla ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Tabi ki Sayın Genel Başkanımız Milletvekilimiz il ve ilçe teşkilatımızın kısacası büyüklerimizin takdiri ne ise o olur.”dedi.

Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Ortaşekerli Kafeteryada düzenlediği basın toplantısında Sarıkaya Belediyesi tarafından üretilen Termal Şampuan ve sıvı sabunun tanıtımını yaptı.

Başkan Açıkel, basın toplantısını daha önce planladıklarını fakat Hatay Hassa’da yaşanan deprem felaketi nedeniyle orada görevli olması sebebiyle bugüne ertelendiğini vurguladı.

Başkan Açıkel, “Bugüne kadar Sarıkaya’da özellikle Roma hamamızın hem Yozgat’ta hem de Türkiye’de, hem de ulusal anlamda tanıtımını siz gazetecilerle yapmaya çalıştık. Katkılarınızdan dolayı sizlere teşekkür etmek istedim. UNESCO Dünya Mirası listesine girmemizde Yozgat basınının hem bizi yönlendirmesi, hem de ulusal anlamda bir farkındalık oluşturması anlamında çok ciddi katkılarınız oldu. Biz bir de bu Roma hamamının şifalı suyundan termal suyundan, Türkiye’de bir ilk olarak kendi markamız ile patentimiz ile kendi tesisimizde ürettiğimiz sıvı sabunu zaten piyasaya sürmüştük. Basilica markası adı altında. Şimdi de termal şampuan çalışmasını bitirdik ve bunu da piyasaya sunuyoruz Hoperi adı altında. Hoperi efsanede adı geçen kral kızının ismi. Çok ciddi bir yatırım ve çok ciddi bir ürün. İnşallah buna da tanıtımı noktasında, reklamı noktasında sizlerin katsısını bekliyorum. Bu güne kadar hem Yozgat’ın bir evladı olarak, hem Yozgat’ın tamamına, hem de Sarıkaya ilçemde yapılan her hayırlı hizmette yanımızda olduğunuz için teşekkür ediyorum.’’dedi.

Yozgat Olay


Gazetecilerin yaklaşan belediye seçimleri ile ilgili ‘kamuoyunda Yozgat Belediyesi için Ömer Açıkel’in de ismi geçiyor sorusuna Başkan Açıkel, şu yanıtı verdi: “Bunla ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Tabi ki Sayın Genel Başkanımız, Milletvekilimiz il ve ilçe teşkilatımızın kısacası büyüklerimizin takdiri ne ise o olur.”