Yozgat'ta havalar soğudu! İşte doğalgaz faturalarını yarı yarıya düşürecek öneriler

Yozgat'ta havalar soğudu! İşte doğalgaz faturalarını yarı yarıya düşürecek öneriler

Yozgatlı doğalgaz ustaları, kış aylarının gelmesiyle birlikte doğalgaz faturalarını düşürmek için pratik ipuçları veriyor.

A+A-

Yozgatlı doğalgaz ustaları, kış aylarının gelmesiyle birlikte doğalgaz faturalarını düşürmek için pratik ipuçları veriyor. Uzmanlaşmış oldukları doğalgaz tesisatı ve kombi tamiri alanında bilinçlendirme çalışmalarına ağırlık veren ustalar, vatandaşlara önemli önerilerde bulunuyor.

Türkiye'de bu yıl son yılların en sıcak ekim ayını yaşamış olmamıza rağmen, hava sıcaklıklarının hızla düşeceği beklentisiyle birlikte doğalgaz kullanımı konusunda bir farkındalık oluştuğuna dikkat çekiliyor. Ustalar, kış mevsimi öncesinde doğalgaz faturasını kontrol altına almanın önemine vurgu yapıyor. Kombi bakımının, havalar soğumadan önce yapılması gerektiğini belirten uzmanlar, bu sayede arızaların önüne geçilebileceğini ifade ediyor.

yozgatli-ustalar-anlatti-5.jpg

Ustalar, kombiyi evde yokken kapatmanın doğalgaz tasarrufu sağlayıp sağlamayacağı konusuna da açıklık getiriyor. Aynı zamanda yasa dışı kombi tesisatçılarına karşı uyarılarda bulunan ustalar, kombi bakımının yanı sıra petek sayısının da önemine dikkat çekiyor. Az sayıda çalışan peteğin kombiyi sürekli çalıştırarak faturayı artırabileceğine işaret ediliyor.

Yıllık kombi bakımlarının aksatılmaması gerektiğini vurgulayan ustalar, soğuk hava şartlarında meydana gelebilecek arızalardan kaçınmanın önemine dikkat çekiyor. Ayrıca, korsan tamircilere karşı dikkatli olunması gerektiğini belirten uzmanlar, doğalgaz kullanıcılarını güvenilir firmalardan hizmet almaya çağırıyor.

yozgatli-ustalar-anlatti-1.jpg

Ustalar, petekleri her sene yıkatmanın zararlı olduğunu savunarak, oksijenli suyun petek içindeki saçları çürütme riskine dikkat çekiyor. Kullanılmayan odalardaki petekleri kapatmanın fatura üzerinde olumsuz etkileri olduğunu belirten uzmanlar, kombi bakımının düzenli olarak yapılması ve güvenilir kaynaklardan alınması gerektiğini vurguluyor.

Etiketler :
İlgili Haberler