Yozgat'ta hanımlara müjde! Yeniden hizmete girdi

Yozgat'ta hanımlara müjde! Yeniden hizmete girdi

Kadınlara özel olan Termal Aquapark ve Spor Kompleksi hizmete hazır hale getirildi.

A+A-

Kadınlara hizmet vermeye başlayan tesiste basın mensuplarını ağırlayan Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Termal Aquapark ve Spor Kompleksini ilk on gün ücretsiz olarak hizmete açtıklarını söyledi.

Yozgat’ta yaklaşık 10 milyon TL harcanarak inşa edilen ancak daha sonra kapanan Termal Aquapark ve Spor Kompleksi Yozgat Belediyesi yeniden hizmete açtı.

16052022-62825d9f9259c-default.png

Termal Aquapark ve Spor Kompleksi yeniden hizmete açıldı. Yozgat Belediyesi’ne devrinin ardından bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı tesis tekrar faaliyete geçirildi.

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, kentte kadınlara özel bir tesis bulunmadığını dile getirerek, Termal Aquapark ve Spor Kompleksinin hizmete açılması için her türlü çalışmayı yaptıklarını söyledi. Tesisin, kadınlar için bir yaşam ve sosyal merkez haline dönüştürüleceğini aktaran Başkan Köse, tesisin çevresinde de bir dizi düzenleme yapmayı planladıklarına değindi. Kadınlara özel olarak hizmet verecek tesis için personellerin görevlendirildiğinin altını çizen Başkan Köse, tesisin sadece kadınların yararlanabileceği ve bütün çalışanlarının da kadın olacağı bir kompleks olacağını kaydetti.

Termal suyu değerlendirmek ve Yozgat'ın sosyal hayatına katkıda bulunmak için kadın termal aquapark ve spor kompleks projesinin hazırlandığını hatırlatan Başkan Köse, atıl durumda kalan tesisi kurtardıklarını belirtti. Yozgat’ta uzun süredir kapısı kapalı bulunan kadınlara yönelik olarak inşa ettirilen ‘Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi’nin belediyeye devrinin geçen yıl yapıldığının altını çizen Başkan Köse, yeniden hizmete açılması için geniş çaplı çalışma yapıldığını söyledi. ‘Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi’ Yozgat Belediyesi tarafından işletileceğini belirten Başkan Köse, tesiste Çocuk Eğlence Havuzu, Yetişkin Eğlence Havuzu, Yüzme Havuzu, Güneşlenme Terası, Sauna, Jakuzi, Hamam, Masaj Odaları, Buhar Odası, Fitnes Alanı, Kardiyo Alanı, Çocuk Odası, Yetişkin Oyun Odası, Kafeterya, İdari Birimler, Mescit’ gibi bölümlerin bulunduğunu dile getirdi.

Başkan Köse, halkın hizmetine sunulan Kadın Termal Aquapark ve Spor Merkezi’nde kar amacı gütmeyeceklerine dikkat çekti. Köse, tesisin tamamen kadınlara özel olacağını, kadınların da sosyal hayata adaptasyonu ve kamu hizmetlerinden faydalanmasını istediklerini dile getirdi. İmkanların elvermesi halinde erkekler içinde bir tesis yapmayı planladıklarını aktaran Köse, önceliklerinin kadınlarda olduğunu kaydetti.

Köse açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“Belediye meclisimizle daha önce almış olduğumuz kararla burada para kazanma amacı kesinlikle gütmeden, tamamen sosyal bir açığı kapatmak, hanım kardeşlerimizin sosyalleşmesi hem de önemli olan bir açığın da giderilmesi adına burayı hizmete açtık. Belediye meclisimiz oy birliğiyle tesisimizin belediye tarafından çalıştırılması ve sosyal bir açığı kapatması adına da pek çok karar aldık. Tesisimiz özellikle şehit aileleri ve gazilerimize 7 /24 ücretsizdir. Engelli kardeşlerimize eğer engeli kendini idame edebilecek durumda değil ise yanında bir refakatçisiyle burada ücretsiz misafir etme olanağı sağladık. Haftanın belirli günlerinde özellikle hanım kardeşlerimizin sosyalleşmesi adına mahalle mahalle hanım kardeşlerimizi burada misafir edeceğiz. Haftanın bir günü de öğrencilerimiz, kız çocuklarımızı, üniversite öğrencilerimizi, örgün eğitimdeki ilk ve orta öğretimdeki evlatlarımızı ağırlayacağız.
Kar amacı gütmeden bir açığı kapatmak ve insanlarımızın sosyalleşmesi, burada günlerini rahat bir şekilde geçirmeleri adına devraldığımız tesisi hizmete açtık. Haftanın diğer günleri de 7 / 24 fiyatlarımızı piyasaya göre yarı yarıya indirgedik. Büyüklere 50 TL’den öğrencilere ise 25 TL’den ücretlendirdik. Tesisimizi on gün boyunca halkımıza hanım kardeşlerimize ücretsiz olarak hizmete açtık. Yozgat’ta yüzme bilmeyen kalmayacak.”

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.