Yozgat'ta güzel şeyler oluyor! işbirliğini güçlendirme kararı alındı

Yozgat'ta güzel şeyler oluyor! işbirliğini güçlendirme kararı alındı

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile işbirliğini güçlendirme kararı aldı. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, bu işbirliği sayesinde Üniversite-Sanayi ilişkilerini geliştireceklerini belirtti.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile işbirliğini güçlendirme kararı aldı. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, bu işbirliği sayesinde Üniversite-Sanayi ilişkilerini geliştireceklerini belirtti. Rektör Yaşar, beraberinde Üniversite Genel Sekreteri Doç. Dr. Mustafa Kocakaya, Teknoloji Transfer Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Nesrin Şahbaz Karaduman, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Murat Kadir Yeşilyurt ve Teknoloji Transfer Ofisi Üniversite-Sanayi İşbirliği Modülü Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Önder Dincel ile birlikte Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.

isbirligini-gelistirecegiz5.jpg

Ziyaretin ilk ayağında, Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Erdoğan Öztürk ile bir araya geldi. Organize Sanayi Bölgesi'nin faaliyetleri ve üretim süreçleri hakkında bilgi alışverişinde bulunan Rektör Yaşar, daha sonra bölgedeki firmaları ziyaret ederek üretim tesisleri ve AR-GE laboratuvarlarını inceledi.

isbirligini-gelistirecegiz4.jpg

Ziyaret sonrasında yapılan açıklamada Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, Yozgat Bozok Üniversitesi'nin ve Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nin Yozgat'ın gelişimi ve kalkınması açısından kilit bir role sahip olduğunu vurguladı. Rektör Yaşar, özellikle firmaların üretim teknolojilerine yönelik AR-GE çalışmalarına destek vereceklerini belirterek, "Üniversite-Sanayi işbirliğini geliştirmek, Üniversite ve sanayinin birlikte projeler üretmesi, yeni sinerjilerin ortaya çıkarılması amacıyla ben ve beraberimdeki proje ekibim bugün Yozgat Organize Sanayi Bölgesine bir ziyaret gerçekleştirdik." dedi.

isbirligini-gelistirecegiz2.jpg

Rektör Yaşar, sanayicilerle işbirliği içinde olacaklarını ve her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını vurgulayarak, "Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimizin Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde istihdam edilmelerini ve üretime katkı sağlamalarını amaçlıyoruz." diye ekledi.

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren firmaların ülkedeki ekonomiye önemli katkılar sağladığını belirten Rektör Yaşar, bundan sonra Üniversite-Sanayi işbirliğine odaklanarak Yozgat'ın kalkınmasına destek olacaklarını ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Evren Yaşar, gelecek süreçte Yozgat Organize Sanayi Bölgesi'nde üniversite tarafından yürütülecek AR-GE çalışmalarına ağırlık vereceklerini ve proje ekibi ile birlikte başarılı işlere imza atacaklarını sözlerine ekledi.

Etiketler :
İlgili Haberler