Yozgat'ta güreş müsabakalarına doydu! Büyük bir heyecanla tamamlandı

Yozgat'ta güreş müsabakalarına doydu! Büyük bir heyecanla tamamlandı

Yozgat, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig Serbest ve Grekoromen güreş müsabakalarına ev sahipliği yaptı.

A+A-

Yozgat, Türkiye Güreş Federasyonu tarafından düzenlenen Süper Lig Serbest ve Grekoromen güreş müsabakalarına ev sahipliği yaptı. 16-19 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen çeyrek final müsabakalarında, ASKİ Spor Kulübü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Çorum Belediyesi Spor Kulübü ve Kahramanmaraş İstiklal Spor Kulübü serbest güreşte yarı finale yükseldi. Aynı zamanda, grekoromen güreş kategorisinde ise ASKİ Spor Kulübü, İstanbul Büyük Şehir Belediyespor Kulübü, Kayseri Şeker Spor Kulübü ve Ankara TEİAŞ Spor Kulübü yarı finale çıkan takımlar oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Kerim Salman, müsabakaların sorunsuz bir şekilde tamamlandığını belirterek, "Yozgat'ta 14 serbest, 14 grekoromen takımdan toplamda 550 sporcu ve antrenörü ağırladık. Türkiye şampiyonasına önemli bir hazırlık oldu. Başarılı olan kulüplerimize tebrikler, alt lige düşenlere ise katılımları için teşekkür ediyorum. Sporcularımızın performansı bizleri umutlandırıyor, hedefimiz 2024 Paris Olimpiyatları'nda ülkemize madalyalarla dönmek" dedi.

Türkiye Güreş Federasyonu Grekoromen Güreşten Sorumlu As Başkanı Mehmet Akif Pirim, yarışmaların olimpiyatlar öncesinde büyük önem taşıdığını vurgulayarak, "Sporcularımız bu müsabakalarda tecrübe kazanıyor. Olimpiyatlar için şu an kilitlendik ve sporcularımıza güveniyoruz. Amacımız, olimpiyatlarda başarılı olarak ülkemizin madalya sayısını artırmak" şeklinde konuştu.

Müsabakaların final aşamasının ise daha sonra Konya’da gerçekleştirileceği bildirildi. Güreşseverler, bu heyecan dolu müsabakaları takip ederek, Türk güreşinin geleceğine dair umutlarını yeşertiyor.

Etiketler :
İlgili Haberler