Yozgat'ta gündem sporun geleceği

Yozgat'ta gündem sporun geleceği

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından iş ve işlemleri yürütülen spor kulübü derneklerinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devrinin ardından bir araya gelen her iki kurum yöneticileri süreç hakkında yapılacakları görüştü.

A+A-

Yozgat İl  Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü tarafından iş ve işlemleri yürütülen spor kulübü derneklerinin, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne devrinin ardından bir araya gelen her iki kurum yöneticileri  süreç hakkında yapılacakları görüştü.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak, İl Müdür Yardımcısı Özgür Akgün ve Şube Müdürü Yunus Bölükbaşı’nın katıldığı toplantıda, bundan sonraki süreçte yapılacak iş ve işlemler görüşüldü.

Yurtlu, yürürlüğe giren yasa kapsamında, bugün itibarı ile  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde tescili bulunan yetmiş iki spor kulübü derneğinin devrinin gerçekleştirildiğini,  bazı spor kulübü derneklerinin, dernek olarak faaliyetlerini sürdürmek üzere genel kurul kararıyla tüzük değişikliği yapılarak, deren statüsünde kaldığını ve ilerleyen  süreçte, dernek olarak faaliyet gösteren ancak, tescil edilmemiş spor kulübü derneklerinin ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tescilini müteakiben devir işleminin gerçekleştirileceğini söyledi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Rasim Parlak ise,  geçtiğimiz aylarda yürürlüğe giren Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu kapsamında, iş  ve işlemlerin  kurumlarınca sürdürüleceğini bu konuda yönetmeliğinde yayımlanarak yürürlüğe konulduğunu ifade etti.

Yeni oluşturulan “ Spor Kulübü “ tüzel kişiliği adıyla faaliyetini sürdürecek spor kulüplerinin, her türlü iş ve işlemlerini Gençlik ve Spor İl ve ilçe müdürlükleri eliyle yürütülecek. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.