Yozgat’ta görev yapıyorlardı! Şimdi başarıları Türkiye gündeminde

Yozgat’ta görev yapıyorlardı! Şimdi başarıları Türkiye gündeminde

Yozgat’ta daha önceki yıllarda görev yapan ve şuan Isparta’da başarılı çalışmalara imza atan Isparta İl Milli Eğitim Müdürü  Ömer Yılmaz ve Süleyman Demirel Üniversitesi Doç. Dr. Ümit Işık, başarılarıyla Türkiye gündeminde sıkça konuşulan isimler oldu.

A+A-

Yozgat’ta daha önceki yıllarda görev yapan ve şuan Isparta’da başarılı çalışmalara imza atan Isparta İl Milli Eğitim Müdürü  Ömer Yılmaz ve Süleyman Demirel Üniversitesi Doç. Dr. Ümit Işık, başarılarıyla Türkiye gündeminde sıkça konuşulan isimler oldu.

Yozgat’ta 2009 yılında Bozok Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde daire başkanlığı görevlerinde bulunan ve şuan Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren Ömer Yılmaz’a Yılın İl Milli Eğitim Müdürü Ödülü verilirken, yine daha önce Yozgat Şehir Hastanesinde görev yapan ve Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olan Doç. Dr. Ümit Işık’a da  “Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülü” verildi.

Bozok üniversitesinde;  Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve sonrasında Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yürüten Ömer Yılmaz,  şu an Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini başarılı bir şekilde sürdürüyor. Yılmaz’a, Türkiye Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği EYUDER’den Yılın İl Milli Eğitim Müdürü Ödülü verilirken, yine Yozgat’ta Şehir Hastanesinde görev yapan ve şuanda Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yapan hemşehrimiz Doç. Dr. Ümit Işık ise “Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne layık görüldü.

milli-eitim1-kopya.jpg

Bozok Üniversitesinde  Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı, Genel Sekreter Yardımcılığı yapan, sonrasında Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini gerçekleştiren ve şu an Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdüren, yaptığı projelerle, gerçekleştirdiği güzel çalışmalar ile adından çokça bahsedilen,  Sayın Ömer Yılmaz’a Türkiye Eğitim Yöneticileri ve Uzmanları Derneği tarafından “Yılın İl Milli Eğitim Müdürü Ödülü” verildi.

Yılmaz, Isparta İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamasının ardından kısa sürede gerçekleştirdiği çalışmalarla adından söz ettirmeyi başardı.

Isparta’da MEM TV’yi kuran Yılmaz, gönüllü öğretmenler öğrencilerle etkileşimli ders işledi. Whatsapp soru çözüm hattı ile çözülemeyen soruları canlı yayınla çözerek Isparta eğitimi önemli bir mesafe kat etti. Bunun yanı sıra;  Isparta Eğitim Akademisi kurdu. Okul müdürlerinin, öğretmen, öğrenci, veli ve yardımcı personellerin eğitileceği iki yıllık eğitim planı oluşturdu ve hayata geçirildi. ÖDM aktif hale getirilerek 7 ve 8. sınıflar işin çalışma kitabı hazırlanarak bakanlığa gönderildi. ÖDM ayrıca bakanlığa dijital içerik üretmeye devam etti. İlk kez bir bülten yayınladılar. Pandemi sürecinde maske, yüzey ve el dezenfektanı üretildi. Isparta ve Burdur’un ihtiyacı karşılandı. Bina iç ve dış boya üretimi için çalışma başlatıldı. Isparta Otizm Kongresini gerçekleştirdi. Üniversite işbirliği ile geniş çaplı protokol çalışmalarına başlandı ve Isparta’da bulunan meslek lisesi öğrencilerinin istihdamına yönelik birçok protokol imzaladı.

DOÇ DR. IŞIK’TA BAŞARILARI İLE BÜYÜK TAKDİR TOPLADI

Yozgat Devlet Hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesinde görev yapan, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, özgül öğrenme güçlüğü ve otizm ile ilgili yaptığı çalışmalarla Yozgat halkının gönlünü kazanan  Doç. Dr. Ümit Işık’ta, Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülü”ne layık görüldü.

Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu anısına düzenlenen Ulusal Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Politikaları Çalıştayı’nda Yörükoğlu ailesi tarafından, ülkemizde çocuk ve ergen ruh sağlığı alanında yaptığı çalışmalarla adından söz ettiren Doç. Dr. Işık, bilime ulusal ve uluslararası düzeyde önemli katkıda bulunabilecek niteliklere sahip olduğunu kanıtlamış, çocuk ve ergen ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanları ya da genç öğretim üyeleri arasından seçilen  Prof. Dr. Atalay Yörükoğlu Genç Bilim İnsanı Ödülüne layık görüldü. Toplamda yaptığı 50’den fazla ulusal ve uluslararası makale, bildiri, sunum ve araştırmaya imza atan Doç. Dr. Ümit IŞIK, bu ödüle layık görülmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.