Yozgat'ta geri sayım başladı! Ara tatil sonrası ilk ders zili yarın çalacak

Yozgat'ta geri sayım başladı! Ara tatil sonrası ilk ders zili yarın çalacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi takvimine göre, öğrenciler ve öğretmenler ara tatilin ardından yarın ders başı yapacak.

A+A-

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi takvimine göre, öğrenciler ve öğretmenler ara tatilin ardından yarın ders başı yapacak. Toplamda 20 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen, eğitim ve öğretim yılına devam ederken, bir sonraki tatil olan yarıyıl tatili ise 22 Ocak-2 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yılın ilk ara tatili, 13-17 Kasım tarihleri arasında uygulandı. Ara tatil sürecinde öğretmenler, çevrim içi olarak mesleki çalışma programlarını tamamladılar ve önemli hazırlıklarını okula gitmeden önce gerçekleştirdiler.

ara-tatil-3.jpg

Ülke genelindeki merkezler ve ilçelerde, eğitim-öğretim yılı yarın itibarıyla kaldığı yerden devam edecek. Öğrenciler ve öğretmenler, yeni döneme başlarken heyecanla ders zilini bekliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlediği takvime göre, bir sonraki ara tatil ise 8-12 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleşecek. Bu tarihler arasında öğrenciler ve öğretmenler bir süreliğine derslerden ara alacaklar.

Eğitim-öğretim yılında belirlenen bu tatil dönemleri, planlı ve düzenli bir eğitim süreci için önemli birer ara nokta oluşturuyor. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bu dönemleri verimli bir şekilde değerlendirmesi, eğitim kalitesini artırma açısından büyük önem taşıyor.

İlgili Haberler