Yozgat'ta gerçeği aratmayan yangın ve deprem tatbikatı

Yozgat'ta gerçeği aratmayan yangın ve deprem tatbikatı

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile Yozgat Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından yangın ve deprem tatbikatı yapıldı.

A+A-

Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ile Yozgat Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından yangın ve deprem tatbikatı yapıldı.

Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü binası önündeki tatbikatta, önce Yozgat Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü uzman personeli tarafından yangın sekilerli ve söndürülmesi konusunda, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personelleri tarafından da deprem anında bina içerisindekilerin tahliyesi, yaralı çıkarma ve tasıma konularında emniyet personellerine bilgi verildi.

tatbikat-4-scaled.jpg

Uygulamalı tatbikatta emniyet personelleri, alev alan mutfak tüpünü ve çıkan yangını söndürdü. Deprem tatbikatında ise polisler önce binayı tahliye etti ardından da senaryo gereği binada yaralı olan arkadaşlarını aldıkları eğitim doğrultusunda kucaklarında ve sedye ile dışarı taşıdı.

tatbikat-9-2048x1365.jpg

Tatbikat sonrası açıklamalarda bulunan Destek Hizmetleri Şube Müdür Vekili Komiser Yardımcısı Erdinç Sahin, tatbikatın önemli olduğunu belirterek, 1”Bugün burada emniyet müdürlüğümüze 2021 yılı içerisindeki yangın ve afet tatbikatımızı gerçekleştirdik. Buradaki amacımız evrak üzerinde ki yapmış olduğumuz ve arkadaşları görevlendirmiş olduğumuz işlemlerin bir de tatbikatını herkesin ne görevi olduğunu bilincine varmasını ve bilgilerimizi tazelemek amaçlı toplandık. Sağlık ekiplerinin afat ekiplerinin ve itfaiye ekipleriyle birlikte tatbikatımızı gerçekleştirdik. Bilgilerimizi tazeledik. Bu bilgilerimizi tazelemekteki amacımız her yıl biliyorsunuz emniyet teşkilatında atama döneminde personellerin yerleri değişiyor. Bu sebepten dolayı bizde evraklarımızı güncelliyoruz. Güncellediğimiz için içerisindeki arkadaşlar bilgileri her ne kadar tebliğ tebellüylede yapmış olsak bile tatbikat olmadığı sürece bilgilerine ve yerlerine tam hâkim olamıyorlar. Bu sebepten dolayı tatbikat birazcık daha gerçekçi manada yansıtıldığı için hem görevlerini yapmada birazcık daha bilgilenmiş oluyorlar. Bizlerde bilgilerimizi tazelemiş oluyoruz. Olası bir durumda her yere emniyette gidiyor biliyorsunuz. Kendi binalarımız da  olmasa dahi diğer vatandaşlarımızda dışarı da olabilecek olaylara da müdahale açısından bizi yönlendirmek açısından, bilgilendirmek açısından güzel bir şeyler olduğu için bunu yaptık. Bilgilendik. Sizlere de geldiğiniz için teşekkür ediyoruz.”diye konuştu.

tatbikat-1-2048x1365.jpg