Yozgat'ta gençlerle büyük buluşma gerçekleştirildi!

Yozgat'ta gençlerle büyük buluşma gerçekleştirildi!

Yozgat İl Müftülüğü, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla programlar düzenleniyor.

A+A-

Yozgat İl Müftülüğü, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, güzel ahlaklı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak amacıyla düzenlediği programlar kapsamında, "Gençlik Sohbetleri" etkinliğini Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Pansiyonu'nda gerçekleştirdi. Farklı liselerden gelen yatılı öğrencilere yönelik düzenlenen etkinlik, gençlerin manevi değerlerine yolculuk yapmalarını hedefledi.

muftulukten-pansiyon-sohbetli1.jpg

Program, din görevlileri tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahilerle başladı. Ardından Din Hizmetleri Uzmanı Erhan Aydoğdu, "manevi değerlerimiz" konulu bir sohbet gerçekleştirdi. Gençler, manevi konularda bilgi edinme ve düşüncelerini paylaşma fırsatı buldu. Program, farklı konularla iki haftada bir düzenlenerek gençlerin düzenli olarak bu tür etkinliklere katılımını sağlamayı amaçlıyor.

Pansiyon Müdürü İzzet İkiz'in de katıldığı etkinlikte öğrencilerin yoğun ilgisi dikkat çekti. Program sonunda pansiyon yönetimi tarafından öğrencilere ikramlarda bulunularak etkinlik sosyal bir atmosferde tamamlandı.

Yozgat İl Müftülüğü, gençlerin sadece akademik değil aynı zamanda manevi yönden de gelişmelerine katkı sağlamayı hedefleyen bu tür programları düzenleyerek gençliğin toplumun temel değerlerine olan bağlılığını güçlendirmeyi amaçlıyor. Bu tür etkinliklerin gençler arasında olumlu bir etki yaratması ve manevi değerlere duyarlı bireylerin yetişmesine katkıda bulunması bekleniyor.

Etiketler :
İlgili Haberler