Yozgat'ta gençleri heyecanlandıran müjde! 3 dilde eğitim verilecek

Yozgat'ta gençleri heyecanlandıran müjde! 3 dilde eğitim verilecek

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), gençlere yönelik düzenlediği ücretsiz İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Arapça kursları ile dikkatleri üzerine çekiyor.

A+A-

Sorgun Gençlik Derneği (SORGED), gençlere yönelik düzenlediği ücretsiz İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Arapça kursları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Yabancı dil öğrenmenin önemine vurgu yaparak gençlerin ve çocukların dil seviyelerini artırmayı hedefleyen SORGED, 10 Şubat 2024 tarihinden itibaren başlattığı kurslarda büyük bir talep ile karşılaştı.

sorged-2-001.jpg

Yaklaşık 100 kişinin katılımıyla gerçekleşen ilk günün ardından SORGED Yönetim Kurulu Başkanı Halil Uğuz, eğitimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Uğuz, "Bugün yaklaşık 100 kişiyle bir araya geldik ve kurslarımızı başlattık. Çocukların ve gençlerin yabancı dil seviyelerini artırmak amacıyla başlattığımız İngilizce, İtalyanca, Arapça ve Fransızca kurslarına büyük bir ilgi gösterildi" dedi.

sorged-3-002.jpg

Kursların tamamen ücretsiz olduğunu vurgulayan Başkan Uğuz, "Yabancı dil öğrenmek ve özellikle konuşma becerilerini geliştirmek isteyen tüm gençlere ve çocuklara kapılarımız açık. Bu kurslar, katılımcılara dil becerilerini güçlendirmeleri ve uluslararası iletişimde etkin rol almaları için bir fırsat sunuyor. Amacımız, gençlerimizi küresel dünyaya hazırlamak ve onların yeteneklerini en üst düzeye çıkarmak" şeklinde konuştu.

SORGED'in düzenlediği bu eğitim programı, gençlerin dil becerilerini geliştirmeleri ve küresel dünyada daha etkin bir şekilde yer almalarına olanak tanıyarak, Sorgun gençliğine değerli bir katkı sunmayı hedefliyor.

İlgili Haberler