Yozgat'ta gelenek bozulmadı!

Yozgat'ta gelenek bozulmadı!

Eğitimciler Birliği Sendikası Yozgat (Eğitim-Bir-Sen) Şube Başkanlığı, yetkili sendika geleneğini 10. yılda da bozdurmadı.

A+A-

“Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu”nda yer alan ve her yıl Mayıs ayında yapılan yetkili sendika belirleme çalışmaları kapsamında Yozgat, İlçe Milli Eğitim müdürlüklerinde ve Bozok Üniversitesi’nde sendika üye sayıları tespit çalışmaları tamamlandı.

Yozgat’ta Eğitim Hizmet Kolu’nda örgütlü sendikaların başkan ve yöneticilerinin katılımıyla yapılan mutabakat toplantısında tutanaklar imza altına alındı.

2023 yılı Mutabakat döneminde de Yozgat Merkez ile 12 ilçe ve Bozok Üniversitesi’nde Eğitim Hizmet Kolunda Eğitim-Bir-Sen 3404 üye sayısı ile yetkisini sürdürdü.

İmzalanan mutabakatta il genelinde 3404 Eğitim Bir-Sen üyesine karşın en yakın sendika üye sayısı toplamı1832 kaldı.
Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Örgütlü olmanın gücüne inanarak eğitim çalışanlarının haklarını koruma ve geliştirme idealine uygun olarak genel yetkide 10. yıla girdiklerini söyledi.

BAŞARI TÜM ÜYELERİMİZİN BAŞARISIDIR

Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi olarak bu durumun haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen Şerefli, “Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şubesi olarak 10 yıldır kesintisiz süren yetkiyi almadaki başarımız yalnızca bizim değil, tüm üyelerimizin başarısıdır. Eğitim-Bir-Sen olarak ilimizde binleri, ülke genelinde çalışan milyonları temsil etmenin sorumluluğunun farkındayız. Yaptığımız işin uzun soluklu zorlu bir iş olduğunun da bilincindeyiz. Bu anlamda; 1992 yılında Onursal Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın açtığı yolda ve oluşturduğu dinamizm ile medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla, sorunun yandaşı değil çözümün paydaşı olarak rekabet zemininde hizmet sendikacılığı anlayışı ile hak arama mücadelemizde kamu çalışanlarımız adına önemli kazanımlar elde ettik. Kamuda özgürlük alanlarının genişlemesini sağladık. Taleplerimizin karşılık bulmadığı, tarafımıza yapılan tekliflerin yetersiz olduğu dönemlerde demokratik çerçevede dik durmaktan, söylem geliştirmekten de ortaya eylem koymaktan da geri durmadık. Ayrıca ‘Milli’ sıfatıyla uyumlu, yerli değerlerle donanmış, tarihi, kültürü ve kökleriyle barışık ülkemizin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak her zaman demokrasinin, Milli İradenin yanında olduk.

Bundan sonrada Yeni Türkiye Yüzyılı”nda ilk adımı atan öncülerimiz gibi, mücadelemizi demokratik çerçevede kırmadan dökmeden, ayrıştırmadan kamu çalışanlarımızın ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek, ekmek ve hak mücadelemize devam edecek, inancın, sağduyunun, vicdanın ve medeniyet değerlerimizin ışığında yol yürüyecek, kamu çalışanlarının sesi, savunucusu olmaya yeni kazanımlar elde etmeye devam edeceğiz.

Yetkiyi taçlandırdığımız bu dönemde Eğitim Bir-Sen’li olmanın sorumluluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek il merkezimizde, ilçelerimizde ve üniversitemizde yetkiyi devam ettirerek hak, özgürlük, emek ve ekmek mücadelesi yürütürken aynı zamanda da millet iradesini daim kılarak, Hakk’ı yüceltmek gibi soylu bir davanın neferi olan il, ilçe, üniversite başkan ve yönetim kurulu üyelerimize, kadın komisyonlarımıza, dava arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum. Sendikal varlığımız olan Eğitim Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımı sunuyor, Kuruluşundan bugüne emek, ömür ve gönül verenlere teşekkür ediyorum. İstikamet üzere nice yıllara.” ifadelerini kullandı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.