Yozgat'ta geleceğin mühendislerine TANAP anlatıldı

Yozgat'ta geleceğin mühendislerine TANAP anlatıldı

Yozgat Bozok Üniversitesi’nde TANAP-Üniversite Buluşmaları etkinliği düzenlendi.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesinde "TANAP-Üniversite Buluşmaları" etkinliği düzenlendi.

Mühendislik Mimarlık Fakültesinde düzenlenen etkinliğe Rektör Yardımcısı ve Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel Güney, öğretim üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Eğitim programında uluslararası ve ödüllü bir proje olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin uzman mühendisleri, geleceğin mühendislerine projenin teknik süreçlerini aktararak bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Eğitim programında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yücel Güney, Azerbaycan doğalgazının Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşınmasını sağlayacak olan Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi’nin tüm detaylarını öğrenmek amacıyla düzenlenen "TANAP-Üniversite Buluşmaları" etkinliğini önemsediklerini söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında hibe desteği de aldığının altını çizen Prof. Dr. Güney, “Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi kapsamında üniversitemize ve bir çok projeye katkı sunuldu. Bugün de Mühendislik ve Mimarlık Fakültemizde geleceğin mühendisleri olan öğrencilerimize yönelik Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’ni yürüten yöneticiler, projenin teknik süreçlerini, bilgi ve deneyimlerini öğrencilerimiz ile paylaşmak üzere üniversitemize geldi. Ülkemiz açısından büyük önem arz eden projenin detaylarının her yönüyle anlatılacağı eğitim programından öğrencilerimizin azami derecede istifade edeceğine inanıyorum. Öğrencilerimize yönelik bu tür eğitim programları bundan sonraki sürçlerde de devam edecektir. Bugün fakültemiz öğrencileri ile bir araya gelen Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi

Eğitim programında TANAP Kurumsal İletişim Direktörü Erdem Kök, Ömer Korkmaz, Proje Modifikasyonlar Grup Müdürü Fikri Özgüven “Boru Hattı İnşaatı"; Mühendislik Hizmetleri Müdürü Nariman Mehdiyev, “Boru Hatlarından İstasyon Tasarımı”, Proje Modifikasyonlar Grup Müdürü Ahmet Keleşoğlu, “Boru Hatlarından İstasyon İnşaatı” konularında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.