Yozgat'ta fırtına etkili oluyor! Uyarı üstüne uyarı yapılıyor

Yozgat'ta fırtına etkili oluyor! Uyarı üstüne uyarı yapılıyor

Yozgat'ta öğle saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Çapanoğlu ve Bilal Şahin Mahallelerinde etkili olan fırtına, 15 binanın çatısını uçururken, ağaç dallarının kırılmasına neden oldu.

A+A-

Yozgat'ta öğle saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgar, hayatı olumsuz etkiledi. Çapanoğlu ve Bilal Şahin Mahallelerinde etkili olan fırtına, 15 binanın çatısını uçururken, ağaç dallarının kırılmasına neden oldu. Olay sonucunda bir kişi yaralanırken, 2 araç da maddi hasar aldı. Yaralı, hızla müdahale eden 112 sağlık ekiplerince Yozgat Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

maddi-zarara-yol-acti.jpg

İtfaiye ve polis ekipleri, olay yerine sevk edilerek bina çevrelerinde güvenlik önlemleri aldı. İtfaiye ekipleri, çatıdan kopan ve çevreye tehlike arz eden parçaları kontrol altına alarak olası başka bir kazayı önlemeye çalıştı.

Akdağmadeni İlçesi'nde gece geç saatlerde başlayan ve gün boyunca etkisini sürdüren kuvvetli rüzgar ve fırtına, belirli noktalarda maddi zarara neden oldu. Belediye Başkanı Nezih Yalçın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Çatı uçması olaylarının meydana geldiği ilçede vatandaşların canına zarar gelmemesi tek tesellidir" dedi.

maddi-zarara-yol-acti3.jpg

Başkan Yalçın, ayrıca, "Vatandaşların bu süre zarfında dikkatli olmaları ve karşılaştıkları olumsuz durumlarda belediyemize ulaşarak bilgi vermelerini önemle duyuruyoruz. Tüm halkımıza geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Şiddetli hava olaylarına karşı dikkatli olunması gerektiğini vurgulayan yetkililer, vatandaşları tedbirli olmaya ve belediyeye herhangi bir olumsuz durumu bildirmeye çağırdılar. Yaşanan doğal afetin etkilerini en aza indirmek adına alınacak tedbirlerin önemine dikkat çekildi.

Etiketler :
İlgili Haberler