Yozgat'ta festival heyecanı! Birlikteliğin sembolü haline geldi

Yozgat'ta festival heyecanı! Birlikteliğin sembolü haline geldi

Yozgat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yurt içi ve yurt dışındaki Yozgatlıları buluşturan Uluslararası 21’inci Sürmeli Festivali başlıyor. 3 gün 3 gece sürecek etkinliklerde düğün coşkusu yaşanacak.

A+A-

Yozgat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen yurt içi ve yurt dışındaki Yozgatlıları buluşturan Uluslararası 21’inci Sürmeli Festivali başlıyor. 3 gün 3 gece sürecek etkinliklerde düğün coşkusu yaşanacak.

BELEDİYE EV SAHİBİ

Gönül belediyeciliği noktasında hizmetler üreten Yozgat Belediyesi, sosyal alanda da önemli işlere imza atıyor. Her yıl daha da üzerine katarak yeniliklerle vatandaşlara kültür sanat coşkusu oluşturan Yozgat Belediyesi, bu yıl daha geniş kapsamlı organizasyon ile hareketli bir hafta sonu yaşatacak.

Koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır kutlanamayan Uluslararası Sürmeli Festivali bu yıl çok renkli ve coşkulu geçecek.

Ekonomiden sanata, spordan kültüre, bir çok alanda Yozgat festival coşkusu yaşanacak. Etkinlikler kapsamında 7’den 70’e herkes kesimin coşkunun içerisinde yer alacağı 21’inci Uluslarası Sürmeli Festivali Yozgatlıları buluşturacak.

Festivalde bu yıl yurt içi ve yurt dışından halk dansları toplulukları yer alacak. Sergiler, stantlar, gösteriler ve muhteşem konserlere ev sahipliği yapacak festivalte binlerce vatandaş, pandeminin ardından eğlenceye doyacak.

DÜĞÜNE DAVET

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, bu yıl 21’incisini düzenleyecekleri Sürmeli Festivali ile Yozgat'ın sosyal, ekonomik ve kültürel alanda tanıtılmasının amaçladıklarını söyledi.

Yozgat’ın düğünü olan Sürmeli Festivali’nin toplumun her kesimiyle yaşanmasını arzu ettiklerine dikkat çeken Başkan Köse, düğünde vatandaşların birlikte coşku yaşamasını arzu ettiklerini aktardı.
Başkan Köse, ilk gününden son gününe kadar birbirinden güzel ve eğlenceli gösterilerin festival programında yer alacağını belirtti. Yurt içi ve yurt dışındaki tüm Yozgatlıları davet eden Başkan Köse, festival gibi festival yaşanacağının altını çizdi.

BİRLİKTELİĞİN SEMBOLÜ

Başkan Köse, "Festival düzenlemedeki amacımız, ilimizin tanıtımını yapmak, il dışında yaşayan hemşehrilerimizin doğup büyüdüğü yerlerle bağını güçlendirmektir. Festivallerimiz, birliğimizin, beraberliğimizin ve bütünlüğümüzün simgesi haline gelen organizasyonlardır. Pandemi döneminin ardından bu yıl 21’incisini düzenliyoruz. Bu zamana kadar ilkini düzenleyen belediye başkanımızdan başlamak üzere emeği geçen tüm belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmaz. İnşallah tüm Yozgat’ımızda ses getirebilecek ve 3 gün boyunca sürecek özellikle akşamları da vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek etkinliklerle festivalimize devam edeceğiz” dedi.

YOZGAT’IN ZENGİN TARİHİ

Başkan Köse, Sürmeli Festivali ile Yozgat'ın zengin tarihini, zengin kültür ve sanatını, yine kültürel, sanatsal, sportif, ekonomik ve sosyal aktivitelerle, hem yurt içerisine, hem de yurt dışına tanıtacaklarına vurgu yaptı.
Yozgat'ın sosyal ve ekonomik yapısına katkı sağlayacaklarına vurgu yapan Başkan Köse, Yurt içi ve yurt dışında bulunan tüm Yozgatlı Derneklerin de festivale katılım göstereceklerini belirtti.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.