Yozgat’ta emanetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Yozgat’ta emanetler ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı

Türkiye Diyanet Vakfı, Yozgat’ta 20 büyükbaş vekaletle kurban kesimi yaparak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

A+A-

Türkiye Diyanet Vakfı, Yozgat’ta 20 büyükbaş vekaletle kurban kesimi yaparak, ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

"Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ile birlikte 28 yıldır vekalet yoluyla kurban organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Diyanet Vakfı, Yozgat’ta da ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıtımını yaptı.

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla bu yıl da kurban vekalet programını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Yozgat Hakimiyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, Müftü Gülden, 140 hisse ile 20 büyükbaş kurban kesimi yapıldığını belirterek, ihtiyaç sahiplerine ve Kur’an Kurslarına dağıtım yaptıklarını kaydetti.

Türkiye Diyanet Vakfının, insanlığın şefkat ve merhamete en çok ihtiyaç duyduğu böylesi bir dönemde yurt içi başta olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki mazlumun ümitlerini yeşerttiğinin altını çizen Müftü Gülden, Türkiye Diyanet Vakfının, bu yılda vatandaşların büyük teveccühüyle dünyaya açılan iyilik ve yardım kapısı olduğunu ifade etti.

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, "Vefakar milletimizin vekalet verdiği kurbanlar görevli ve gönüllülerimizin nezaretinde, vekalet sahiplerinin isimleri tek tek okunmak suretiyle İslami usullere uygun bir şekilde kesildi.

Büyük bir titizlikle paketlenerek dağıtıma hazır hale getirilen kurban etlerini, dualarında Türkiye olan, günler öncesinden yolumuzu umutla bekleyen, mazlum, mağdur ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Mesafe tanımaksızın, karşımıza çıkan güçlüklere boyun eğmeden, dünyanın zorluklarına ve zulümlerine gözlerini kapatmadan her canlıya el uzatmanın gayreti içerisinde olarak Kurban Bayramı sevincini sadece ülkemizde değil, mazlum ve mağdur coğrafyalara da taşıdık.
Yeryüzündeki bütün kardeşlerimizi birbirine yakınlaştıran kurban ibadeti sayesinde Afrika'dan Asya'ya, Balkanlar'dan Ortadoğu ve Avrupa'ya kadar tokluğa hasret kalmış insanların sofrasına bir nebze de olsa katkı sunuldu" dedi.

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, Vekalet alınmasından kesilip dağıtılmasına kadar her aşamasını büyük bir hassasiyetle takip edilen kurbanları, Türkiye'de ihtiyaç sahiplerine, sığınmacılara, Kur'an kurslarına ve öğrenci yurtlarına, yurt dışında ise öncelikle açlık, yoksulluk ve iç çatışmaların yoğun olduğu bölgelerdeki başta yetim, öksüz, dul, mazlum, mağdur ve muhtaçlara olmak üzere kurban etlerini ulaştırdıklarını sözlerine ekledi.

İlgili Haberler