Yozgat'ta eller semaya şehitlerimiz için yükseldi

Yozgat'ta eller semaya şehitlerimiz için yükseldi

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ıncı yıldönümü törenlerle kutlandı.

A+A-

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 106’ıncı yıldönümü törenlerle kutlandı.

Vatan size minnettar

Türk tarihinin en büyük zaferlerinden biri olarak anılan ve 253 bin şehidimizin kanıyla, canıyla sulayarak bizlere armağan ettiği Çanakkale Zaferinin Şehitler Günü adı ile yapılan anma programı oldukça geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Birlik ve beraberliğimizin daha sağlam temeller üzerine oturtulması, tarihimize, geçmişimize ve binlerce evladımızın kanıyla suladığı Vatanımıza daha iyi sahip çıkılmasının gerekliliğinin anlaşıldığı bu günde, Şehitlerimiz rahmetle anıldı.

Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle düzenlenen törenlerde Şehitlerimize manevi görev yerine getirilmiş oldu.

ÇANAKKALE GEÇİLMEZ

Yozgat Şehitliği’nde düzenlenen anma programı, Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması, şehitler anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Vali Ziya Polat’ın Şehitlik Defterine bu büyük zaferle ilgili notlar düşerek imzalamasının ardından törene geçildi. Şehit ailelerinin de hazır bulunduğu törende oldukça duygulu anlar da yaşandı.

DUALAR ŞEHİTLERE

Yozgat Valisi Ziya Polat’ın Şehitlik defterini imzalamasının ardından tören mangasının saygı atışı yaptığı programda şehit mezarları ziyaret edilerek dualar okundu ve karanfil bırakıldı. Vali Polat ve beraberindekiler şehitlikteki programın ardından şehit aileleri ve gaziler derneğini ziyaret etti. Burada Dernek Başkanı Nedim Elmalı,  şehit aileleri ve gaziler ile bir süre sohbet eden Vali Polat, Şehit Ailelerinin Devlete emanet olduğunu ve bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacaklarını söyledi.

Program daha sonra Şehit Ailelerinin ziyareti, Devlet Övünç Madalyası ve Tevcih Töreni, Fatih Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi’nde yapılan ‘Şehit Kütüphanesi’ açılışı ile sona erdi.

Programa Vali Ziya Polat'ın yanısıra, Belediye Başkanı Celal Köse, Ak Parti İl Başkanı Yusuf Başer, kurum müdürleri, siyasi parti yetkilileri ve STK temsilcileri, Şehit Aileleri, Gaziler ve vatandaşlar da katıldı.