Yozgat'ta eller semaya deprem şehitleri için açıldı

Yozgat'ta eller semaya deprem şehitleri için açıldı

Yozgat, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için dualarla anıldı. Y

A+A-

Yozgat, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybedenler için dualarla anıldı. Yozgat İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen programda, Çapanoğlu Büyük Cami'nde öğle namazı öncesi depremzedeler ve tüm şehitler için Mevlid-i Şerif okundu.

Program, Kur'an tilaveti ile başladı ve ardından depremde hayatını kaybedenler ve şehitler için okunan hatmi şeriflerle devam etti. İl Müftüsü Ali Gülden tarafından gerçekleştirilen dua, depremde yaşamını yitirenler için rahmet istedi. Namazın ardından ise cemaate kandil simidi dağıtıldı.

Vatandaşlar, duaların ardında bir araya gelerek, depremzedelerin acılarını paylaştı. Hidayet Biçici adlı bir vatandaş, “Rabbim böyle acıları bir daha yaşatmasın. Biz de bu hayır mübarek günde camiye onlar için dua etmeye geldik. Deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın acılarını biz de yaşıyoruz. Rabbim yar ve yardımcıları olsun” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

Yozgatlılar, birlik ve beraberlik içinde depremzedelere destek olma amacıyla camilerde düzenlenen etkinliklere katılırken, acılarını paylaşmanın önemine vurgu yaptılar. Programın sonunda, duaların yanı sıra okunan Mevlid-i Şerif'in depremzedelerin ruhlarına huzur getirmesi temennisiyle etkinlik sona erdi.

Etiketler :
İlgili Haberler