Yozgat'ta denetimler sıklaştırıldı! Göz açtırılmıyor

Yozgat'ta denetimler sıklaştırıldı! Göz açtırılmıyor

Yozgat’ta gıda üretim, satış ve toplu tüketim ürünleri satan işletmeler ’Gıda Denetim Serbestliği’ kapsamında denetlendi.

A+A-

Yozgat’ta gıda üretim, satış ve toplu tüketim ürünleri satan işletmeler ’Gıda Denetim Serbestliği’ kapsamında denetlendi.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatlarıyla 81 ilde yürütülen "Gıda Denetim Seferberliği" kapsamında il genelinde de 4 gün boyunca denetim gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde başlatılan ‘Gıda Denetim Seferberliği' kapsamında Yozgat’ta 488 işyeri denetildi.
Yozgat İl Tarım ve Orman İl Müdürü Tanju Özkaya, 162 üretim yeri, 192 satış yeri ve 134 toplu tüketim yeri olmak üzere toplam 488 denetim gerçekleştirdiklerini belirtti.

Denetimlerde ekibe eşlik eden İl Müdürü Özkaya, “Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli'nin talimatı ile 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Gıda Denetim Seferberliği' kapsamın da Yozgat genelinde de denetimlerimizi tamamladık. Denetimlerde, ilimizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi ve farkındalığı artırmak amaçlanmaktadır. Bu kapsamda ilk olarak gıda üretimi yapan iş yerleri dört gün süren denetimlerde her gün farklı sektör grubuna ayrılarak denetlendi” dedi.

488 iŞYERİNDE DENETİM

İl Müdürü Özkaya, 4 gün süren denetimleri başarılı şekilde tamamladıklarını ifade etti. İl Müdürü Özkaya, “Yemek üretim yerleri başta olmak üzere toplu tüketim yerleri denetlendi. Gıda üretimi yapan iş yerleri, kasap ve şarküteri ile bakkal, aktarlar, market, büfe vb. satış yerleri, lokanta, restoran, dönerci, fast-food ve benzer toplu tüketim yerleri, halkın en çok tükettiği ürünler ve ürün gruplarının denetimleri yapılmış olup denetim seferberliği süresince 162 üretim yeri, 192 satış yeri ve 134 toplu tüketim yeri olmak üzere toplam 488 işyeri denetim gerçekleştirildi" ifadelerini kullandı.

Öte yandan İl Müdürü Özkaya, yıl boyunca risk esasına dayalı gıda denetimlerinin devam edeceğini belirterek, yapılan seferberlik ile tüketicilerde farkındalık oluşturulması, halkın bilinçlendirilmesi ve gıda iş yerlerine her an görev başında olduklarını hatırlatma amacı taşıdıklarını sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.