Yozgat'ta coşkuyla kutlandı! Töreni duygusal anlara sahne oldu

Yozgat'ta coşkuyla kutlandı! Töreni duygusal anlara sahne oldu

​​​​​​​Yozgat İl Müftülüğü, 2023 yılı Mevlidi Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında önemli bir personel toplantısı düzenledi. Y

A+A-

Yozgat İl Müftülüğü, 2023 yılı Mevlidi Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında önemli bir personel toplantısı düzenledi. Yozgat merkez ve köylerinde görev yapan Din Görevlileri, bu özel etkinliğe katıldılar.

Toplantıya, Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan da katılarak destek verdi. Toplantıda, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlandı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 2023 yılı Mevlidi Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası için hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi.

emekli-din-gorevlileri-unutulmadi-04.jpg

İl Müftüsü Ali Gülden, Din Görevlilerinin önemli bir görevi yerine getirdiğini vurguladı. Gülden, "Yaptığımız işin içeriği açısından bakıldığında çok değerli, çok kıymetli, çok ulvi bir görev. Ancak bu ulvi görev, aynı zamanda büyük bir sorumluluk ve hesap gerektiren bir vazifedir. Rabbimiz, Peygamberimiz'in izinde sorumluluklarımızı yerine getirebilmemizi nasip etsin. Hepinize Mevlidi Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutluyor ve hoş geldiniz diyorum." dedi.

emekli-din-gorevlileri-unutulmadi-03.jpg

Ardından Vali Mehmet Ali Özkan, Din Görevlilerinin önemine dikkat çekti ve tüm Din Görevlileri ve vatandaşlara Mevlid-i Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nı kutladı.

emekli-din-gorevlileri-unutulmadi-01.jpg

Vali Özkan ve İl Müftüsü Gülden, görevleri sırasında başarı gösteren personele başarı belgeleri takdim ettiler. Ayrıca emekli olan Din Görevlilerine de plaketler verildi. Bu özel etkinlik, emekli Din Görevlilerinin unutulmadığını göstererek, onların hizmetlerine teşekkür edildiğini gösterdi.

 

İlgili Haberler