Yozgat'ta çocuklar için yapılıyor! Vali Polat yerinde inceledi

Yozgat'ta çocuklar için yapılıyor! Vali Polat yerinde inceledi

Yozgat Valisi Ziya Polat, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulundu.

A+A-

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatlarıyla, Yozgat’ta çocuklara trafik bilincinin aşılanması, farkındalık oluşturulması, trafik işaret ve ışıklarında ne şekilde hareket edileceğinin ve karşılaşılan sorunlara ne gibi tedbir alınacağının öğretilmesi amacıyla Çocuk Trafik Eğitim Parkı yenileniyor.

Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda; itfaiye, hastane, okul, akaryakıt istasyonu, AVM, AFAD, otobüs durağı gibi küçük yapıların yer alacağı minyatür bir şehir planlaması yapılıyor.

Teorik eğitimin ardından uygulamalı eğitim aşamasında öğrenciler tarafından park içerisinde bulunacak akülü ve pedallı araçlar kullanılacak. Yozgat Valisi Ziya Polat, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Vali polat, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nın çocukların bilgilerini pekiştirerek trafik kültürünün oluşmasına imkan sağlayacağını söyledi.

Vali Polat, “Trafik Eğitim Parkı yapımı devam ediyor. Buraya gelen çocuklarımız, teoride öğrendiklerini uygulamalı olarak da görme fırsatı bulacak. Çocuklara, ilkokulda, ortaokulda, trafik eğitimini, trafik kültürünü öğrettiğimizde ileriki yıllarda trafiğe çıktıklarında bunu uygulayacaklardır” dedi.

Yozgat Hakimiyet