Yozgat'ta çocuklar aileleriyle basketbol oynadı

Yozgat'ta çocuklar aileleriyle basketbol oynadı

Yozgat Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Özgür Akgün’ün de hazır bulunduğu etkinlik aileler tarafından memnuniyetle karşılandı.

A+A-

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde devam eden spor okullarında, çocuklar aileleriyle birlikte spor yapıyor. Spor Okulu kapsamında basketbol kursuna katılan çocuklar, anneleri ile birlikte basketbol oynadı.

Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Özgür Akgün’ün de hazır bulunduğu etkinlik aileler tarafından memnuniyetle karşılandı.

Celal Atik Spor Salonu’nda çocuklar ve ailelerle ile birlikte basketbol oynadı. Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte oldukça hoş anlar yaşandı. Buraya gelen aileler çocuklarıyla birlikte ilk kez statta spor yapma imkanı buldu. Aileler ve çocukları basketbol oynayarak eğlendi.

Basketbol Antrenörü Fatih Bayözü nezaretinde antremanlarına devam eden çocuklar, aileleri ile birlikte basketbol oynadı. Antrenör Bayözü, kız sporcuları ile anneleri iki takıma ayırarak basketbol maçı yaptırdı. Annelerin oldukça heyecanlı ve istekli olduğu müsabaka eğlenceli geçti. İlk kez basketbol oynayan anneler topu, potaya atmak için büyük çaba gösterdi. Çocukların da kenardan destek verdiği müsabaka, anneleri çocukluk günlerine götürdü.

Basketbol Antrenörü Fatih Bayözü, sık sık bu tür etkinlikler düzenleyeceklerini belirterek, aileleri de spor salonlarında görmek istediklerini söyledi. Antrenör Bayözü, spor okuluna devam eden çocukların babalarıylada benzer etkinlik gerçekleştireceklerini kaydetti.

Spor okulları devam ediyor

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve küçük yaşlarda gençlere spor kültürünü yerleştirmek amacıyla başlatılan ücretsiz Spor Okulları Spor Okulları ara verilmedi.

Gençlik ve Spor İl Müdür Yardımcısı Özgür Akgün, sağlıklı bir toplum oluşturmak için ailelerinde spor yapmalarına imkan sunduklarını söyledi.

Akgün, ailelerin çocuklarıyla birlikte spora yönlendirilmesini amaçladıklarına değinerek, "Çocuklarımızın, gençlerimizin bilgisayar, tablet ve televizyon başında geçirdikleri hareketsiz zaman dilimini en aza indirmek ve bunları daha aktif hale getirmek için çaba gösteriyoruz. Beden ve ruh bakımından sağlıklı toplum spor yapan toplumdur. Spor Okulları bünyesinde devam eden branş kurslarına ailelerimizde katılım gösterebilirler" dedi.

Akgün, aileler ve çocukları için birlikte bundan sonra da çeşitli sosyo- kültürel faaliyetler hazırlayacaklarını ifade etti. 

Yozgat Hakimiyet