Yozgat'ta çiçekçilerin yüzü güldü

Yozgat'ta çiçekçilerin yüzü güldü

Yozgat’ta her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım Öğretmenler Gününde satışlardan dolayı çiçekçilerin yüzü güldü.

A+A-

Yozgat’ta her yıl olduğu gibi bu yılda 24 Kasım Öğretmenler Gününde satışlardan dolayı çiçekçilerin yüzü güldü.

Öğrencilerin, öğretmenlerine hediye olarak çiçeği tercih etmesi çiçekçi esnafının iş yoğunluğunu artırdı. Öğrenciler, aldıkları çiçeklerle öğretmenlerini sevindirirken, bu durum çiçekçileri de mutlu etti.

Yozgat’ta çiçekçilik üzerine yaklaşık 21 yıldır faaliyetini sürdüren Kardelen Çiçekçilik sahibi Şevket Öztürk, öğretmenler günü dolayısıyla satışların yoğun olduğunu söyledi.

Herkesin ekonomik durumuna göre çiçek aldığını belirten Öztürk, en çok orkide, kırmızı gül, karanfil ve menekşenin satıldığını ifade etti.

Çiçekçilerin belli günlerde yoğun olarak çalıştığını vurgulayan Öztürk, “Öğretmenler Günü olması sebebi ile biz dahil tüm çiçekçilerde bir yoğunluk yaşanıyor. 23 Kasım itibariyle yoğunluğumuz başladı. Öğrenciler işlerini sabaha bırakmamak için 24 Kasım öğretmenler günü için çiçeklerini aldılar. Ailenin bütçesine göre çiçek satışlarımız oldu. Kimi gül, kimi karanfil kimi ise karışık çiçek hazırlatıyor.”dedi.

Düğün sezonun kışla birlikte kapandığını çok nadir düğünlerin olduğunu söyleyen Öztürk, “Düğün sezonu kapandı. Bu mevsimde ancak özel gün ve haftalarda işlerimizde bir hareketlilik oluyor. Sıralama yaptığımızda en çok çiçek Sevgililer Günü’nde daha sonra anneler günü ve öğretmenler gününde oluyor. Çiçek fiyatlarımızda yaşanan ekonomik sebeplerden dolayı önceki yıllara göre azda olsa biraz artış söz konusu, çiçeklerimiz 15 liradan başlayıp 150 TL ve isteğe göre daha da çıkabiliyor. Bu vesile ile bizde öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz” diye konuştu.

Diğer çiçekçilerde benzer ifadeler kullanarak, öğretmenler gününde satışların kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. 

Yeniufuk