Yozgat'ta çember operasyonu! Her yeri didik dik ettiler

Yozgat'ta çember operasyonu! Her yeri didik dik ettiler

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yozgat'ın da dahil olduğu ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Çember-8 Operasyonları" sonucunda 4 bin 951 firarinin yakalandığını duyurdu.

A+A-

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yozgat'ın da dahil olduğu ülke genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Çember-8 Operasyonları" sonucunda 4 bin 951 firarinin yakalandığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda operasyonun detaylarına ve elde edilen başarıya dair bilgiler verdi.

Bakan Yerlikaya, paylaşımında operasyonun amacını vurgulayarak, "Son 4 gün içinde 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'ÇEMBER-8 Operasyonları'nda arama kaydı bulunan 4 bin 951 firari yakalandı. Aziz Milletimizin bilmesini isterim ki, firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Operasyon kapsamında 0-5 yıldır aranmakta olan 4 bin 880, 5-10 yıldır aranan 53 ve 10 yıl ve üzeri aranmakta olan 18 şahsın yakalandığını belirten Bakan Yerlikaya, hırsızlık (536), dolandırıcılık (257), yağma (101), cinayet (55), cinsel suçlar (55) gibi çeşitli suçlardan toplamda 4 bin 951 şahsın gözaltına alındığını açıkladı.

Yerlikaya, operasyon kapsamında yakalanan şahısların adalete teslim edildiğini vurgulayarak, "İl jandarma komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'Çember-8' operasyonlarında bu şahıslar, yol aramalarında, ev ve iş yerlerinde, kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildi" dedi.

Bakan Yerlikaya, operasyona katılan güvenlik güçlerini tebrik ederek, "Operasyonları yöneten valilerimizi, kaymakamlarımızı, İl Jandarma Komutanlarımızı, İl Emniyet Müdürlerimizi, Sahil Güvenliğimizi ve operasyonlara katılan polislerimizi, jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değirmesin. Milletimizin duası ve desteği sizinle. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız" şeklinde konuştu.

 

Etiketler : ,
İlgili Haberler