Yozgat'ta camiler çiçek açtı! Öğrencilerin ilgisi her geçen gün artıyor

Yozgat'ta camiler çiçek açtı! Öğrencilerin ilgisi her geçen gün artıyor

Yozgat İl Müftülüğü, geçmiş yıllarda başlattığı 'Cami Çocuk Buluşması' etkinliklerini bu yıl da sürdürüyor.

A+A-

Yozgat İl Müftülüğü, geçmiş yıllarda başlattığı 'Cami Çocuk Buluşması' etkinliklerini bu yıl da sürdürüyor. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın koordinesinde, il ve ilçe müftülükleri tarafından gerçekleştirilen bu özel etkinlik, çocukların camide buluşarak din eğitimi almasını amaçlıyor.

cami-cocuk-bulusmasi-2.jpg

Boğazlıyan İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen 'Cami Çocuk Buluşması' etkinliği kapsamında, camide toplanan çocuklar, dini eğitimlerini alıyorlar. İlçe Müftüsü Atıf Akşit, çocukların cami ile buluşmasının büyük bir öneme sahip olduğunu belirtti. Akşit, "Bu yaşlarda alınan din eğitimi kişiyi ömür boyu her türlü yanlış ve kötülüklere karşı koruyacaktır. Elhamdülillah bugün camimizde çiçekler açtı. Çocuklarımız bugün burada buluşması ve camimizi şenlendirmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Cami havasını teneffüs etmeleri, camide okunan Kur’an-ı Kerim dinlemeleri ve kılınan namazlara şahit olmaları onların dünyevi ve uhrevi hayatını şekillendirir. Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve istikbalimizdir. Onları Peygamber Efendimizin bizlere öğrettiği istikamette eğitmemiz bizim asli görevimizdir" şeklinde konuştu.

Bu tür etkinlikler, çocukların dini değerleri öğrenmelerini teşvik ederek, toplumun manevi yönden daha güçlü olmasına katkı sağlıyor. Din eğitimi alan çocuklar, gelecekteki liderler ve toplumun teminatı olarak yetişmeye hazırlanıyorlar. 'Cami Çocuk Buluşması' etkinlikleri, çocukların dini bilincini güçlendirmeye ve toplumun değerlerini korumaya yönelik önemli bir adım olarak kabul ediliyor.

İlgili Haberler