Yozgat’ta büyük sevinç yaşanıyor! Bozok Kaplanı Rıza Kayaalp yarı finale yükseldi

Yozgat’ta büyük sevinç yaşanıyor! Bozok Kaplanı Rıza Kayaalp yarı finale yükseldi

Yozgat'ın gururu, milli güreşçi Rıza Kayaalp, uluslararası arenada başarısını bir kez daha kanıtladı.

A+A-

Yozgat'ın gururu, milli güreşçi Rıza Kayaalp, uluslararası arenada başarısını bir kez daha kanıtladı. Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 16-24 Eylül tarihleri arasında düzenlenen uluslararası güreş şampiyonasında mindere çıkan Kayaalp, büyük bir performans sergileyerek yarı finale yükseldi.

Yozgat Dünya Şampiyonluğu bekliyor!

Bozok Kaplanı Rıza Kayaalp finale yükseldi

2-488.jpg

130 kg kategorisinde mücadele eden Kayaalp, Estonyalı rakibi Nabi'yi mağlup ederek adını yarı finale yazdırdı. Yozgat'ın yetiştirdiği bu değerli sporcu, Türkiye'nin güreş geleneğini uluslararası platformda temsil etmenin gururunu yaşattı.

3-269.jpg

Rıza Kayaalp'ın bu başarısı, hem Yozgat hem de tüm Türkiye genelinde büyük bir gurur ve coşkuyla karşılandı. Tecrübesi ve yeteneğiyle önceki ulusal ve uluslararası başarılara imza atmış olan milli sporcu, bu kez de uluslararası alanda adından söz ettiriyor.

4-114.jpg

Türk güreşinin bu önemli temsilcisi, yarı finaldeki mücadelesine hazırlanırken, tüm vatandaşlarımız ona desteklerini sürdürüyor. Rıza Kayaalp, uluslararası arenada Türk bayrağını gururla dalgalandırmaya devam ediyor.

Etiketler : ,
İlgili Haberler