Yozgat'ta büyük mutluluk! Beyaz önlükleri giydiler

Yozgat'ta büyük mutluluk! Beyaz önlükleri giydiler

Yozgat Bozok Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi öğrencileri beyaz önlüklerini giydi.

A+A-

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu, AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Özdamar, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Şenol Akın ve Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen fakülte dekanları, daire başkanları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, öğretim elemanları ve çok sayıda öğrenci ve velileri katıldı.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nilüfer Çelebi yaptı. Prof. Dr. Çelebi : “Kıymetli Öğrencilerim! Diş Hekimliği öğrencileri olarak bizlerin ilk göz ağrısınız. Beyaz önlüğün ifade ettiği gibi sizleri de saflığın, sevginin, iyi niyetin, sabrın, çalışkanlığın ve temizliğin birer temsilcisi olarak donanımlı, kaliteli ve nitelikli diş hekimleri olarak yetiştirip mezun etmek istiyoruz. Bu önlüğü giymenizden itibaren mesleğinizin ahlaki ve etik değerlerine sahip çıkacağınız inancıyla, sizleri aramızda görmekten büyük bir memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu ise yaptığı konuşmada: “Bugün beyaz önlüklerinizi giyinerek tıp doktoru olmaya ilk adımınızı atmış bulunmaktasınız. Bir doktor için beyaz önlük hem gerçek hem de manevi anlamda temiz ahlakın ve vicdanın birer göstergesidir. Sizlerin tüm yaşamınız boyunca hem önlüğünüzün hem de vicdanınızın bembeyaz kalmasını temenni ediyorum” dedi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. M. İ. Safa Kapıcıoğlu birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından Diş Hekimliği Fakültesi ve Tıp Fakültesi’nde 2021-2022 eğitim-öğretim yılında ders başı yapan doktor ve diş hekimi adayı öğrenciler beyaz önlüklerini giymenin mutluluğunu yaşadı.

Yozgat Hakimiyet