Yozgat’ta büyük ilgi gösteriliyor! Özel haftada ziyaretçi akınına uğruyor

Yozgat’ta büyük ilgi gösteriliyor! Özel haftada ziyaretçi akınına uğruyor

Yozgat'ta 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, önemli ziyaretlere ev sahipliği yaparak başladı.

A+A-

Yozgat'ta 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası, önemli ziyaretlere ev sahipliği yaparak başladı. İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Necdet Özcan, bu özel hafta dolayısıyla İl Müftüsü Ali Gülden'i makamında ziyaret etti.

SAMİMİ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİ

Ziyaret sırasında İl Jandarma Komutanı Özcan, İl Müftüsü Gülden ile camilerin ve din görevlilerinin toplumda oynadığı kritik rolü vurgulayan samimi bir sohbet gerçekleştirdi. İl Müftüsü Gülden, bu özel haftanın toplum için taşıdığı önemi vurgulayarak, camilerin ve din görevlilerinin insanların manevi ihtiyaçlarını karşılamada kilit bir rol oynadığını belirtti.

muftuluk-003.jpg

Ziyaretin sonunda İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Özcan, İl Müftüsü Gülden'e bu anlamlı buluşmayı hatırlatacak bir hediye takdim etti. İl Müftüsü Gülden de nazik ziyaretleri için teşekkürlerini iletti ve birlikte geçirilen zamanı değerli bulduğunu ifade etti.

Cami ve din görevlilerinin toplum hayatındaki kritik rolünü vurgulayan bu ziyaret, Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın önemini bir kez daha gözler önüne serdi.

HAFTANIN ANISINA ÖZEL BİR TABLO HEDİYE

Aynı zamanda Yozgat Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Handan Çalkar ve beraberindeki personel ile Engelliler Derneği Başkanı da İl Müftüsü Ali Gülden'i ziyaret etti. Bu anlamlı ziyarette, Kurum Müdiresi Handan Çalkar, Müdür Yardımcısı Muteber Mahir tarafından İl Müftüsü Gülden'e haftanın anısına özel bir tablo hediye edildi.

muftuluk3-001.jpg

Müftü Gülden, ziyaretleri dolayısıyla konuklarına teşekkür ederek, bu özel haftayı birlikte kutlamanın anlamını vurguladı. Camiler ve din görevlileri, toplumun manevi ihtiyaçlarını karşılamada önemli bir görev üstlenirken, bu hafta onların çalışmalarını takdir etmek ve desteklemek için bir fırsat sunuyor.

Yeniufuk

İlgili Haberler