Yozgat'ta bulunan derneklere farkındalık eğitimi verildi

Yozgat'ta bulunan derneklere farkındalık eğitimi verildi

Yozgat'ta derneklerin iş ve işlemlerinin etkin ve daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla, dernek yöneticilerine “Rehberlik ve Uygulamalı Eğitim” programı düzenlendi.

A+A-

Yozgat İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, dernek yöneticilerine yönelik olarak sürdürdüğü farkındalık eğitim programı kapsamında Çekerek’te faaliyet gösteren dernek yöneticileriyle bir araya geldi.

Derneklerin iş ve işlemlerinin etkin ve daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla, dernek yöneticilerine “Rehberlik ve Uygulamalı Eğitim” programı düzenlendi.

Dernek yönetici ve üyelerine , dernek iş ve işlemleri, kara paranın aklanması, terörizme finansmanın önlenmesi ve afet bilinci konularında farkındalık eğitimi verildi.

İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, katılımcılara, derneklere ilişkin değişen mevzuat hakkında bilgi verecek hem de yeni kurulan dernek yöneticilerine dernekçiliği anlattı. Toplantının asıl amacının sivil toplum ruhunun geliştirilmesi olduğunu aktaran İl Müdürü Yurtlu “Dernek yöneticilerinin mevcut mevzuat bilgilerini yenileyip hatırlatmalarda bulunmak, yeni kurulan dernek yöneticilerine ise derneğin kuruluşundan faaliyetlerine kadar geçen süreçteki mevzuatı paylaşmak amacıyla bu programı düzenlemiş bulunmaktayız” dedi.

Derneklerin genel kurul toplantıları, bildirimleri, dernek üyelik işlemleri , lokal ve yardım toplama gibi bir çok konuda geniş bilgiler verildiğini dile getiren İl Müdürü Yurtlu, kara paranın aklanması ve terörizmin finansmanının önlenmesi hakkında da dernek yöneticilerini bilgilendirdi.

Pandemi kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen program Slaytlar ve videolarla desteklenen “Farkındalık Eğitimi” oldukça verimli geçiyor.

Aynı zamanda afet eğitmeni olan İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Hakkı Yurtlu, ilçe programlarının devam edeceğini belirtti.

Yozgat Hakimiyet