Yozgat'ta bir kişinin atandığını açıkladı

Yozgat'ta bir kişinin atandığını açıkladı

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, eğitim durumlarına göre şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleştirileceğini söyledi.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca 10 Mart’ta 419 kadroya şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapılacak. Atamalar kapsamında Yozgat bir şehit yakını kamu kurumuna yerleştirilecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, eğitim durumlarına göre şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleştirileceğini söyledi.

Bakanlık tarafından 419 kadroya atama yapılacağını dile getiren İl Müdürü Neşeli, Yozgat’tan bir şehit yakınının bu haktan yararlanacağını ifade etti.

Neşeli, kamu kurum ve kuruluşlarında avukat, çocuk eğiticisi, çocuk eğitimcisi, diyetisyen, eczacı, fizyoterapist, hemşire, hemşire yardımcısı, kuran kursu öğreticisi, mimar, mühendis, mütercim, öğretmen, programcı, psikolog, redaktör, ressam, sağlık teknikeri, sağlık teknisyeni, sosyolog, teknisyen, tekniker hizmetli ve sürekli işçi unvanlarındaki kadrolara atama yapılacağını aktardı.

Neşeli, bugüne kadar Yozgat’tan 129 şehit yakını, gazi ve gazi yakını kamuda istihdamının sağlandığını kaydetti.

Yozgat Hakimiyet