Yozgat'ta bir ilk gerçekleşti! 100 bin kişi ziyaret etti

Yozgat'ta bir ilk gerçekleşti! 100 bin kişi ziyaret etti

Yozgat’ta ilk kez kurulan Evlilik öncesi hazırlıkları kapsayan Mobilya ve Yapı Fuarı, firmalar tarafından ilgi görürken, fuarı 100 bine yakın vatandaş ziyaret etti.

A+A-

Yozgat’ta ilk kez kurulan Evlilik öncesi hazırlıkları kapsayan Mobilya ve Yapı Fuarı, firmalar tarafından ilgi görürken, fuarı 100 bine yakın vatandaş ziyaret etti.

KOBİ Fuarcılık Tanıtım ve Organizasyon Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Tokat, Yozgat’ta açılan Evlilik hazırlıkları mobilya yapı fuarına dair açıklamalarla değerlendirdi.

Başkan Tokat yaptığı açıklamada “ 2009 yılından bu tarafa KOBİ Fuarcılık olarak Yozgat Merkezde 10 yıldır Yozgat Tarım Fuarı düzenliyorduk Yozgat Tarım Fuarı ihtisas alanı olarak başarıya ulaşmıştır. Türkiye’de Tarım Fuarı içerisinde Yozgat fuarımız Odalar Borsalar Birliğinin fuarlar sıralamasında 9. Sırada yer aldığını” hatırlattı.

126 FİRMA KATILDI

Fuar alanın büyüdüğünü belirten Ömer Faruk Tokat açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yozgat’ta bir evlilik hazırlıkları mobilya fuarı yapalım istedik. Yozgat’ta ki perakende sektöründe canlanmasını, esnafımıza katkı sunmayı düşündük bununla alakalı geçen yıl firmalarla yapmış olduğumuz çalışmalara istinaden fuar alanımız hazırlamaya karar verdik yaklaşık fuar için 7 aydır çalışmaktayız. 7 aydır fuarın tanıtımı, stantların hazırlanması, konseptin duyulmasında bir dizi çalışmalar yaptık. Gece gündüz çalıştık fuarımızı pandemi sonrasına yetiştirdik şuan itibariyle fuarımızda 126 katılımcı firma bulunmaktadır.

FİRMALAR MEMNUN KALDI

Yozgat ve ilçelerinde diğer farklı yerlerden fuarımıza katılımcılar mevcut olmakla birlikte 23 Haziran Çarşamba günü fuarımızı açtık. 26 Haziran Cumartesi akşam saat 21:00’e kadar fuarımız açık kaldı. Fuarımızı 94 bin kişi ziyaret etmiş durumdadır. Firmalarımızın tamamı çok memnun fuardan böyle bir şey olacağını beklemiyorlardı aslında firmalarımız standart basit bir fuar olarak algılamışlar. Aslında fuar içinde ürün noktasında çok hazırlık yapmamışlar stantlar kurup da son gün standa yerleşme aşamasında baktılar ki rakip firmaları farklı farklı ürünler getirdikleri için bu sefer tekrardan ürün hazırlığına girişiminde bulundular. Güzel bir fuar oluştu firmalarımız hızlı bir şekilde konseptlerini farklı bir şekilde yenilediler fuara özel konsept oluşturdular firmalarımızda bu yıl acemiliklerini atmış oldular önümüzdeki yıl inşallah bu firmalarımız fuara özel kampanyalarla fuara özel ürünlerle stant açacaklarına inanıyorum. Firmalarımızla yapmış olduğumuz sohbetlerimizde katılmış firmaların yüzde 70 yüzde 80’ni önümüzde ki yıl mevcut stantlarından daha fazla daha büyük yer almak istiyorlar. Bu fuarlar gördüğüm kadarıyla İstanbul’da Bursa’da İzmir’de Antalya’da yapılmaktaydı ve ilimizde de yapıldı İstanbul’daki fuardan bizim fuarımız hiçbir farkımız yok şuanda.” diye konuştu.